Poziom: A1-B1
Francuski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących i średnio zaawansowanych (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Francuski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących i średnio zaawansowanych (Książka)

Ucz się skutecznie, rozwiązując testy! Przygotuj się do matury i egzaminów!

ISBN: 978-83-6182-896-9
Data wydania: sierpień 2010
Stron: 120

Opis

Francuski Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących i średnio zaawansowanych
- ponad 90 zagadnień gramatycznych: les articles, les genres, la vie quotidienne,
- 1500 wyrażeń, idiomów, przysłów i kolokacji,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- indeks tematów i zagadnień gramatycznych.

Testy gramatyczno-leksykalne to doskonała pomoc dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość języka francuskiego lub przygotować się do egzaminu językowego. Specjalnie opracowane zadania obejmują słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A1-B1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Książka adresowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do egzaminów językowych oraz do matury na poziomie podstawowym. Opracowana została z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego francuskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom do wykorzystania w trakcie lekcji lub zajęć indywidualnych. Zbiór testów polecany jest wszystkim, którzy chcą utrwalić znajomość gramatyki na poziomie podstawowym i powtórzyć wybrane zagadnienia m.in. odmianę czasowników, formy rodzaju żeńskiego, użycie przyimków i rodzajników, tworzenie pytań.

Podręcznik (120 str.) obejmuje blisko 2000 przykładów uporządkowanych w ponad 200 ćwiczeniach. Poszczególne rodzaje zadań zawartych w książce, np. łączenie słów i wyrażeń w pary, zadania wielokrotnego wyboru, teksty i zdania z lukami, pojawiają się na egzaminach językowych. W każdym zadaniu uwzględniono konkretne zagadnienie gramatyczne lub temat leksykalny. Na końcu książki znajduje sie indeks wszystkich zagadnień oraz tematów, a także klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Świetny sposób na sprawdzenie wiedzy, utrwalenie dotychczas poznanych zwrotów, a także poznanie nowych przydatnych wyrażeń. Polecam ;)

- , 2013-12-11

super ! polecam:) Fajny dodatek do nauki języka.

- , 2013-05-09

Polecam! Świetna pozycja! Duży plus za różnorodność.

- , 2013-04-22

Książeczka jest świetna, zawiera niebanalne słownictwo i praca z nią to czysta przyjemność. Czekam z niecierpliwością na kolejną część z wyższym poziomem!
Ce livre est excellent pour chaque personne qui veut apprendre la langue francaise;)

- , 2013-04-22

Książka jest wspaniała! Pomogła mi w przygotowaniu się do konkursu, ale myślę, że przyda się wszystkim, którzy chcą się przygotować do egzaminów, konkursów lub tym, którzy po prostu chcą sprawdzić, co umieją i na jakim poziomie są. Polecam!

- , 2013-02-05

Jest rewelacyjna i bardzo pomocna w przygotowywaniu sie do roznego typu testow czy nawet tak jak ja przygotowuje sie do egzaminu. POLECAM

- , 2012-11-12

Testy pozwalają do sprawdzenia swojego poziomu języka i dowiadujesz się do jakiego zakresu materiału musisz jeszcze wrócić aby utrwalić ;) Polecam dla wszystkich uczących się francuskiego ;)

- , 2011-10-12
Podziel się ze znajomymi