Poziom: B1-C1
Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne B1-C1 (Książka + CD Audio)

Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne B1-C1 (Książka + CD Audio)

-20%

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do matury i egzaminów

ISBN: 978-83-6248-240-5
Data wydania: marzec 2011
Stron: 176

Opis

FRANCUSKI Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 3000 słów, wyrażeń i kolokacji
- kilkadziesiąt zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach
- 42 interesujące teksty pokazujące użycie słów w praktyce
- ponad 130 różnorodnych ćwiczeń z odpowiedziami
- współczesne, aktualne słownictwo, potoczne zwroty oraz idiomy
- specjalnie opracowane testy powtórkowe i minisłowniczki
- płyta Audio CD gratis

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie około 3000 słów i zwrotów na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B1-C1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów, samouków oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób francuskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość niezbędnych na co dzień zwrotów. Opracowany został on również z myślą o uczniach szkół średnich, studentach, osobach przygotowujących się do egzaminów językowych. Repetytorium może być także pomocne dla nauczycieli – zawiera liczne ćwiczenia do wykorzystania podczas lekcji lub zajęć indywidualnych.

Podręcznik (176 str.) obejmuje kilkadziesiąt zagadnień usystematyzowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniami, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające. Samodzielne sprawdzenie wiedzy umożliwia ponad 130 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, krzyżówki i wykreślanki. Podręcznik obejmuje również specjalnie opracowane testy podsumowujące, a na końcu znajduje się pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Zawiera 62 minut nagrań wysokiej jakości w wykonaniu rodowitej Francuzki. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Francuski Repetytorium leksykalno-tematyczne to niezawodna pomoc dla osób pragnących poszerzyć wiedzę z j. francuskiego. Książka ta pomaga w rozwinięciu wielu zdolności językowych poprze rozmaitość tekstów w niej zawartych. Czytając, ucząc się słówek i słuchając nagrań nabieramy umiejętności niezbędnych w codziennym porozumiewaniu się z rodzimymi użytkownikami języka francuskiego. Bogate słownictwo zawarte w każdym z rozdziałów, liczne wyrażenia idiomatyczne czy też kolokwializmy stosowane w języku potocznym to nieliczne z przykładów jak wiele daje nam sięgnięcie po tę cenną pomoc naukową. W każdym podrozdziale znajdują się kompleksowe ćwiczenia uzupełniające i poszerzające dodatkowo wiedzę. Natomiast każdy rozdział zakończony jest testem dzięki któremu z łatwością utrwalimy zdobytą wiedzę. Przerobiłam już poziom A1/B2 a teraz obecnie jestem w trakcie przerabiania poziomu B1/C1. Te dwa repetytoria uzupełniają się wzajemnie, a każde z nich wnosi coś nowego. Dlatego osobiście stwierdzam, iż warto zainwestować w siebie i w swoją wiedzę.

- , 2015-10-05

Książka ma dla mnie same zalety. Doskonale się spisuje. Poszerza słownictwo. Nagrania CD też są super pomysłem. Świetna do przygotowań maturalnych!

- , 2014-04-14

Polecam. Świetny sposób na poszerzenie słownictwa. Dużym plusem są nagrania na CD. Wszystko w miłej dla oka oprawie graficznej.

- , 2013-04-22

Po bardzo pozytywnych wrażeniach z nauki przy pomocy pierwszej części repetytorium, (poziom A2-B2) sięgnęłam po drugą część. Materiał w niej zawarty przeznaczony jest dla uczniów chcących poznać język francuski na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Książka zapoznaje nas z ponad 3000 słówkami, zwrotami oraz wyrażeniami. Zawiera 14 tematycznych rozdziałów, w których znajdują się teksty o różnorodnej problematyce – kultura, turystyka, człowiek czy szkoła. Po przeczytaniu całego tekstu i wypisaniu lub podkreśleniu obcych słówek, włączałam CD, która została dołączona do repetytorium i ponownie podążałam wzrokiem za czytanym tekstem. Dzięki takiej nauce, słówka opanowałam bardzo szybko i skutecznie.

Bardzo przypadł mi do gustu układ książki, obecność testów powtórkowych oraz mini słowniczków. Przydatne okazały się ćwiczenia do tekstów w formie krzyżówek, wykreślanek lub zadań typu prawda/fałsz.

- , 2012-03-05
Podziel się ze znajomymi