Kurs języka angielskiego na poziomie C1 – co trzeba zrobić, aby zdać egzamin?

Kurs języka angielskiego na poziomie C1 warto zakończyć przystąpieniem do egzaminu. Otwiera on przed absolwentem szerokie perspektywy edukacyjne i zawodowe. Grzechem jest nie skorzystać z tej możliwości.

Kurs języka angielskiego na poziomie C1 stanowi standardowy element oferty wielu szkół językowych. Jednak znając już język angielski na poziomie średnio zaawansowanym mamy jeszcze jedną możliwość – samodzielną naukę. Będzie ona mniej kosztowna i nie będzie wiązała się z koniecznością regularnego uczestnictwa w kursach. Przygotowywać się do egzaminu możemy w dowolnym momencie, gdy dysponujemy chwilą wolnego czasu. Pomocne będą odpowiednie materiały dydaktyczne. Co zrobić, aby zdać egzamin na tym poziomie?

Co oznacza znajomość języka angielskiego na poziomie C1?

Poziom biegłości językowej na poziomie C1 definiuje Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Dotyczy on oczywiście umiejętności językowych w mowie i piśmie. Według obowiązującej normy poziom C1 to poziom zaawansowany, od którego wyższy jest tylko C2, czyli biegły. Czym charakteryzuje się osoba, która zna język angielski na poziomie C1? Potrafi wypowiadać się bez trudu i spontanicznie zawsze znajdując odpowiednie słownictwo. Dodatkowo rozumie zakres złożonych, bardziej wymagających dłuższych odpowiedzi, dostrzegając również ich ukryte znaczenie. Poziom C1 oznacza ponadto swobodne porozumiewanie się językiem angielskim wśród znajomych i w pracy, formułuje dobrze zbudowane i szczegółowe wypowiedzi, także na złożone tematy.

C1 Advanced (CAE), czyli bardzo przydatny certyfikat

Osoba, która ukończyła kurs języka angielskiego na poziomie C1 powinna przystąpić do odpowiedniego egzaminu, w tym przypadku Certificate in Advanced English (CAE). To najpopularniejszy z testów języka angielskiego na poziomie zaawansowanym na świecie. Dlaczego warto zdać ten egzamin? Ponieważ honorują go renomowane instytucje, w tym prestiżowe uczelnie i globalne firmy będące pożądanymi pracodawcami. Posługują się nim także polskie instytucje odpowiedzialne za politykę zagraniczną lub certyfikowani piloci wycieczek. Ukończony kurs języka angielskiego na poziomie C1 poparty egzaminem otwiera więc ogromne możliwości zawodowe i edukacyjne.

Kurs języka angielskiego na poziomie C1 czy samodzielna nauka?

Indywidualny lub grupowy kurs języka angielskiego na poziomie C1 można odbyć w wielu szkołach językowych. To z jednej strony wygodne, ale z drugiej kosztowne i wymagające regularności rozwiązanie. Osoby znające angielski na poziomie średnio zaawansowanym z powodzeniem mogą kontynuować naukę samodzielnie. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uczenia się w dowolnej chwili. Zwłaszcza jeśli dysponujemy odpowiednimi materiałami dydaktycznymi na poziomie C1. Ponadto samodzielna nauka będzie zawsze lepiej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. W większej grupie zawsze znajdą się osoby o innych słabszych i mocniejszych stronach, a kurs powinien odpowiadać na potrzeby ich wszystkich, co jest niestety trudne do osiągnięcia.

Jak przygotować się do egzaminu samodzielnie?

Do samodzielnej nauki angielskiego na poziomie C1 służyć może wiele ciekawych materiałów dydaktycznych. Przydatne będą oczywiście standardowe książki i podręczniki do angielskiego, dzięki którym przede wszystkim przyswoimy gramatykę. Warto jednak sięgnąć również po materiały multimedialne, audiobooki, ebooki czy aplikacje mobilne. Dzięki tym ostatnim na naukę angielskiego możemy poświęcić każdą wolną chwilę, na przykład w drodze do szkoły lub pracy. Dużą popularnością cieszą się także programy komputerowe do nauki angielskiego, które umożliwiają kompleksową edukację. Wszystkie te materiały dydaktyczne są dostępne na poziomie C1. Wystarczy skorzystać z oferty wyspecjalizowanego wydawnictwa.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć