Poziom: B1-B2
Angielski Najważniejsze kolokacje. Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy (Książka)

Angielski Najważniejsze kolokacje. Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy (Książka)

-20%

Opanuj 1000 najpopularniejszych połączeń wyrazowych wymaganych na egzaminach i przydanych na co dzień!

ISBN: 978-83-7788-116-3
Stron: 184

Opis

Angielski Najważniejsze kolokacje:
- nauka 1000 przydatnych kolokacji
- przykłady użycia wyrażeń w zdaniach
- aktualny, współczesny język
- ponad 100 urozmaiconych ćwiczeń
- testy podsumowujące

Angielski Najważniejsze kolokacje Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy umożliwia poznanie tysiąca kolokacji, czyli wyrażeń czasownikowych, rzeczownikowych i przymiotnikowych, niezbędnych do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim. Praca z książką bazuje na metodzie aktywnej nauki w oparciu o zestaw 100 różnorodnych ćwiczeń.

Książka jest adresowana do osób posługujących się angielskim na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2 wg klasyfikacji Rady Europy), które chcą poszerzyć lub urozmaicić swój zasób słownictwa oraz posługiwać się żywym, współczesnym językiem. Szczególnie polecana jest osobom przygotowującym się do matury rozszerzonej z języka angielskiego oraz do FCE, ponieważ znajomość kolokacji jest niezbędna podczas pisemnej oraz ustnej części tych egzaminów.

Kolokacje uporządkowano w 30 rozdziałach tematycznych. Znaczenie każdego wyrażenia zostało zilustrowane zdaniem, co ułatwia jego zapamiętanie i jest pomocne podczas powtórek przed egzaminami czy testami. Wszystkie wyrażenia umieszczone w książce zostały przetłumaczone na język polski.

Podręcznik zawiera 100 urozmaiconych ćwiczeń, które uczą praktycznego i swobodnego posługiwania się kolokacjami. Na końcu każdego rozdziału znajduje się kilka rodzajów ćwiczeń, m.in. uzupełnianie zdań i tworzenie kolokacji przez łączenie wyrazów w pary. Podsumowaniem nauki są znajdujące się na końcu książki testy przekrojowe sprawdzające znajomość kolokacji.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Wszystko pięknie i przejrzyście, jestem przekonana do tych materiałów! Polecam!

- , 2015-12-17

Bardzo przydatna i sympatyczna pozycja pracuje z nia juz od kilku miesiecy i trzeba przyznac pomimo ciaglych powturek, wcale nie jest nudna.
Bylaby jeszcze sympatyczniejsza, majac nagrania native speakers, mam nadzieje ze w nowej edycji wydawnictwo o tym pomysli.

- , 2014-07-10

Kolejna udana propozycja od wydawnictwa Edgard. Kolokacji uczyłam się dzięki fiszkom od firmy Edgard najpierw, a potem dopiero dla książeczka. Przede wszystkim w książce trochę zawiodło mnie to, że wiele działów było nowych niż np. to co w fiszkach. To spowodowało naukę w tradycyjny nudny sposób, zamiast dzięki nowoczesnej formie - poprzez fiszki. Dodatkowo tez powinien z tyłu widnieć indeks, który umożliwiłby szybsze szukanie po książce (tak jak np. w propozycji IDIOMY). Ćwiczeń także powinno być znacznie więcej i powinny być ode różnorodne, a nie schematyczne. W każdym dziale przy wprowadzeniu do ćwiczeń powinny być kolokacje poukładane w sposób alfabetyczny - także by ułatwiało to szukanie. Mimo wszystko książka spełnia swoje zadanie - jest fajnie opracowana, zawiera najważniejsze kolokacje i wszystko jest fajnie opracowane działami tematycznymi.

- , 2013-11-18

Zdecydowanie polecam tę pozycję. Książka w jasny i przejrzysty sposób przedstawia najważniejsze kolokacje, bez których nie może być mowy o poprawnym posługiwaniu się językiem obcym. Przyjemny dla oka i ułatwiający zapamiętanie układ treści, ciekawe ćwiczenia, podział na rozdziały tematyczne i przykład zastosowania kolokacji w zdaniu to zdecydowane zalety tego podręcznika.

- , 2013-04-02

Lubię podręczniki z ćwiczeniami. Ten je ma.

- , 2012-07-17

Polecam-wiele przykładów połączeń wyrazowych.Przydatna książka w nauce języka angielskiego.

- , 2012-07-16

Znajomość kolokacji jest niezbędna przy zdawaniu egzaminów na certyfikat zarówno FCE jak i CAE. Wiem, ze to właśnie to zagadnienie spędza sen z powiek wielu zdającym. Nic więc dziwnego,że powstają całe książki uczące i pozwalające utrwalić zawiłe zasady tworzenia kolokacji.

Autorką książki jest doświadczona w pracy z językiem angielskim, magister anglistyki - Katarzyna Wiśniewska. Na swoim koncie ma wiele publikacji do nauki tego języka, które zostały wydane przez wydawnictwo Edgard, jak chociażby \"Angielski dla wiecznie początkujących\" lub \"Angielski - Discovery Great Britain\".

Książka dzieli się na 30 rozdziałów tematycznych, które za pomocą przykładowych zdań uczą 1000 najważniejszych kolokacji. Każdy z rozdziałów kończy się zestawem ćwiczeń, a na samym końcu książki można sprawdzić swoją wiedzę, podczas rozwiązywania 10 testów końcowych. Nauka z podręcznikiem minęła mi szybko i bez większych utrudnień. Pracę ułatwiła mi przejrzysta grafika i struktura książki. Treść jest czytelna i logiczna, a wymienione przez autorkę przykłady idealnie obrazują wybraną kolokację.

Cieszę się, że nasz rynek pełen jest nie tylko książek do nauki gramatyki i leksyki języjów obcych, ale coraz częściej pojawiają się bardziej konkretne podręczniki do szlifowania wybranych zagadnień gramatycznych. Nadal jestem zdania, że im bardziej poznaje się język angielski, tym bardziej staje się pewna, że ten język wcale nie jest taki prosty, jak można by przypuszczać. Dlatego im więcej praktyki i ćwiczeń, tym lepiej.

Przede mną bardzo napięty czas. Zostało już tak niewiele dni do mojego wyjazdu, a ciągle mam wrażenie, że mój angielski nieustanie potrzebuje ostrego treningu. To chyba będzie najważniejszy i zarazem najtrudniejszy egzamin z języka angielskiego w moim życiu:)

- , 2012-07-16
Podziel się ze znajomymi