Poziom: B1-B2
ANGIELSKI Najważniejsze idiomy  Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy  (Książka)

ANGIELSKI Najważniejsze idiomy Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy (Książka)

-20%

Opanuj ponad 800 współczesnych idiomów i kolokacji wymaganych na egzaminach i niezbędnych w komunikacji

ISBN: 978-83-7788-090-6
Stron: 208

Opis

ANGIELSKI Najważniejsze idiomy:
- nauka ponad 800 przydatnych idiomów
- testy podsumowujące
- praktyczny indeks idiomów
- 150 urozmaiconych ćwiczeń

ANGIELSKI Najważniejsze idiomy Przykładowe zdania, ćwiczenia, testy
umożliwia poznanie ponad 800 wyrażeń idiomatycznych i kolokacji niezbędnych do swobodnego i błyskotliwego porozumiewania się w języku angielskim. Praca z książką bazuje na metodzie aktywnej nauki w oparciu o zestaw 150 różnorodnych ćwiczeń.

Książka adresowana jest do osób posługujących się językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2 wg klasyfikacji Rady Europy), które chcą poszerzyć czy urozmaicić swój zasób słownictwa oraz posługiwać się żywym, współczesnym językiem. Szczególnie polecana jest osobom przygotowującym się do matury rozszerzonej z języka angielskiego oraz do FCE, ponieważ znajomość idiomów jest niezbędna podczas pisemnej oraz ustnej części tych egzaminów.

Idiomy uporządkowano w 30 rozdziałach tematycznych. Znaczenie każdego z nich zostało zilustrowane zdaniem, co ułatwia zapamiętanie wyrażeń i jest pomocne podczas powtórek przed egzaminami czy testami. Dodatkowo w książce umieszczono indeks idiomów według słów kluczowych.

Podręcznik zawiera 150 urozmaiconych ćwiczeń, które uczą praktycznego i swobodnego posługiwania się idiomami. W każdej lekcji znajduje się kilka rodzajów ćwiczeń, m.in. uzupełnianie zdań i łączenie wypowiedzi w pary. Podsumowaniem nauki są znajdujące się na końcu książki testy przekrojowe, sprawdzające znajomość zwrotów idiomatycznych. Wszystkie wyrażenia w książce zostały przetłumaczone na język polski.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Najpierw przerobiłam zestaw fiszek z idiomami, a następnie zabrałam się za rozwiązywanie ćwiczeń i testów z tej książki. Połączenie tych dwóch produktów było trafną decyzją. Mam nadzieję, że idiomy przestały być moją piętą Achillesową.

Książka zapoznaje z 800 idiomami, używanymi w mowie potocznej i pisanej. Część teoretyczną można przećwiczyć w zestawie ponad 150 ćwiczeń na różnym poziomie trudności. Zadania są zróżnicowane i ułożone w taki sposób, aby jak najefektywniej opanować ogromną część materiału. Znajomość idiomów jest niezbędna i sprawia, że nasz język jest bogatszy.

Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem książki. Angielskiego uczę się już ładnych parę lat i potrzebowałam czegoś na poziomie średnio zaawansowanym. Podręcznik nadaje się dla osób ze znajomością angielskiego na poziomie B1-B2.

- , 2012-03-27
Podziel się ze znajomymi