Poziom: B2-C1
Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne (B2-C1) (Książka + CD Audio)

Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne (B2-C1) (Książka + CD Audio)

-20%

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do matury rozszerzonej i egzaminów

ISBN: 978-83-6182-856-3
Data wydania: sierpień 2010
Stron: 192

Opis

Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne (B2-C1)
- nauka 1500 słów, wyrażeń, phrasal verbs i idiomów,
- 30 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury rozszerzonej,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- około 150 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki,
- CD z najciekawszymi nagraniami GRATIS!

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 1500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do testów, matury rozszerzonej i egzaminów. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego brytyjskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji. Repetytorium polecane jest wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie oraz skutecznie utrwalić znajomość najważniejszych angielskich słówek i wyrażeń.


Podręcznik (192 str.) obejmuje 30 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach tematycznych, występujących przede wszystkim na maturze na poziomie rozszerzonym i egzaminach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniem, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz 30 tekstów dotyczy najważniejszych zagadnień, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze na poziomie rozszerzonym. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia około 150 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Po wybranych tematach znajdują się specjalne testy powtórkowe. W podręczniku znajdują się testy powtórkowe typu self-assessment oraz pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Zawiera 76 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu wyłącznie native speakerów. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 6 opinii na temat tego produktu.

Ciekawa pozycja. Interesujące teksty. Jedynym minusem jest mała ilość ćwiczeń jak dla mnie.

- , 2015-08-19

To nie tyle, co repetytorium, ale też samouczek dla tych osób o poziomie B1-C1. Podoba mi się to, zamówiłem to na imieniny.

- , 2013-12-16

Repetytorium ze świetnymi tekstami do wypracowań i samodzielnej pracy. Poszerza słownictwo, ale i horyzonty.

- , 2013-01-29

Z blogu Biblioteczka Kolmanki:
Wyjazd do Helsinek zbliża się już wielkimi krokami. Oczywiście mój stres rośnie z dnia na dzień, zamiast zamieniać się w ekscytację. Zaczynam przejmować się poziomem mojego angielskiego. Niby nie mam z nim problemów, ale łatwo jest mi o tym mówiąc będąc w Polsce, w momencie kiedy nie muszę posługiwać się nim codziennie. Jednak za te 2 miesiące wszystko się zmieni i powinnam już zacząć myśleć w tym języku.

Z każdej strony bombarduje się coraz to nowszymi podręcznikami do języka angielskiego, licząc na to, że uda mi się tak wyszlifować swoje umiejętności na maksymalnie wysokim poziomie. Postanowiłam wypróbować repetytorium leksykalno-tematyczne na poziomie B2-C1, wydane przez Edgard. Mam już za sobą pracę z pierwszą częścią książki i liczyłam na równie skuteczną naukę, na wyższym poziomie. Jak zwykle, nie zawiodłam się.

Całość obejmuje 30 zagadnień zawartych w 14 rozdziałach skonstruowanych w taki sposób, aby przećwiczyć wybrane słownictwo, czasowniki frazowe oraz idiomy na wiele, różnorodnych sposobów. W tej części książki teksty są już znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane. Słownictwo bardziej wyszukane, bardziej specjalistyczne. Książka nie wymaga jednak pracy ze słownikiem, ponieważ każdy rozdział posiada listę przetłumaczonych wyrażeń i słów, które mogły by sprawić problem. Jest ich całkiem sporo, więc moja praca z tym repetytorium trwa już około miesiąca.

Autorzy książki podają informację, że posłuży ona także maturzystom, którzy przygotowują się rozszerzonej matury. Mimo, iż maturę mam dawno za sobą, to faktycznie podręcznik prezentuje całkiem wysoki poziom. Mam wrażenie, że na rynku jest sporo książek do nauki angielskiego na poziomie podstawowym, jednak poziom zaawansowany albo nie cieszy się dużym powodzeniem, albo mało wydawnictw zdecydowało się na wydanie takich publikacji.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami native speakerów. Może okazać się pomocna dla osób mających problemy z poprawną wymową trudniejszych słów i zwrotów.

- , 2012-06-27

Bardzo pomocne dla osób chcących poszerzyć swoje słownictwo.

- , 2011-09-29

Pomocne. Zawiera słownictwo, powiedzmy to bardziej zaawansowane. Do matury rozszerzonej myślę, że fajna sprawa z tym repetytorium. Co prawda nie znajdziemy tu typowych zadań maturalnych (2012), ale zbliżone ćwiczenia (na wypowiadanie swoich poglądów czy opisywanie obrazków; krzyżówki czy inne takie; są też dwa testy w formie \"a, b, c...\"). I plus oczywiści za teksty. :)

- , 2011-09-09
Podziel się ze znajomymi