Poziom: B1-B2
Włoski dla średnio zaawansowanych (Książka + Audio CD)

Włoski dla średnio zaawansowanych (Książka + Audio CD)

-20%

Kompleksowa nauka słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki

ISBN: 978-83-7788-092-0
Stron: 200

Opis

WŁOSKI dla średnio zaawansowanych to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka
- poznajesz niezbędne słownictwo
- trenujesz znajomość gramatyki
- rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia
- doskonalisz rozumienie ze słuchu
- uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy opanowali podstawy języka włoskiego i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2).

Książka (200 str.) opiera się na unikalnej metodzie zintegrowanej nauki. Dzięki niej szybko i skutecznie opanujesz wszystkie kompetencje językowe. Kurs pozwoli ci jednocześnie doskonalić praktyczną znajomość języka, poszerzać zasób słownictwa, rozwijać umiejętności rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i samodzielnego komponowania wypowiedzi pisemnych.

W 14 rozdziałach tematycznych znajdziesz: ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, dialogi sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o kulturze Włoch. Dla ułatwienia nauki samoukom na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności zadaniom na rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu.

Dodatkowo dołączono do kursu płytę CD Audio, która zawiera nagrania w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Znajdują się na niej teksty otwierające każdy z rozdziałów oraz ciekawostki na temat Włoch oraz wszystkie teksty z rozdziału podsumowującego. Słuchanie nagrań ułatwia naukę współczesnego języka włoskiego, w tym jego potocznej odmiany i płynne komunikowanie się.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Polecam

Dużą zaletą tej książki jest rozwijanie różnych kompetencji: słuchanie, czytanie, gramatyka, nauka słownictwa. Kilka lat temu korzystałem z książki do francuskiego z tej samej serii i nie zawiodłem się również na włoskim. Nagrania są świetnej jakości, teksty interesujące. Podręcznik ten będzie doskonałym wyborem także dla tych, którzy uczą się włoskiego od kilku miesięcy, ponieważ język ten nie jest bardzo trudny – wystarczy trochę motywacji i cierpliwości do włoskiego congiuntivo.
Pozdrawiam

- , 2019-07-04

Bardzo dobry podręcznik do samodzielnej nauki dla osób, które chcą wejść na poziom B1-B2. Przeogromną zaletą jest płyta z nagraną bardzo dużą ilością tekstów, co pozwala na bardzo dobre osłuchanie się z językiem, poznanie jego melodii i intonacji. Ogromny plus to słowniczek na końcu każdego rozdziału, co pozwala na sprawdzenie nieznanych słów bez szukania gdzie indziej (a ja polecam zapoznanie się ze słówkami jako pierwszą czynność przy zabieraniu się za dany rozdział:) Gramatyka tu przedstawiona jest już tą, którą powinniśmy opanować na poziomie średniozaawansowanym. Plus za ciekawostki o kulturze Włoch, jak i za dialogi, które możemy spotkać w realnym życiu i teksty formalne i nieformalne (listy, zaproszenia, reklamacja, itd). Jestem bardzo zadowolona z tej książki i mam nadzieję, że wydawnictwo skłoni się do wydania jakiejś pozycji na poziomie C1-C2.

P.S. do komentarza Jacka-hiszpański jest równie łatwy i przyjemny do nauki, to tylko kwestia nastawienia do języka i kultury;)

- , 2015-10-05

Ja jakoś uczę się tych dwóch języków, ale co jak to woli. :)

- , 2014-05-22

Polecam ten podręcznik do nauki, jest godny uwagi :) zakupiłem i jestem ogromnie zadowolony, po prostu cudo do nauki :)

P.S. Co do nauki języka to włoski 100 razy lepszy niż też przereklamowany hiszpański ;)

- , 2012-09-17
Podziel się ze znajomymi