Poziom: A1-B2
Włoski Gramatyka (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Włoski Gramatyka (Książka)

Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych

ISBN: 978-83-6041-568-9
Stron: 288

Opis

Włoski Gramatyka to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami. Wyczerpująco objaśnia wszystkie zagadnienia gramatyki języka włoskiego i uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Książka adresowana jest do uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów pierwszego i drugiego roku italianistyki, samouków oraz wszystkich, którzy chcą zdobyć certyfikaty CELI, CILS i TELC.

Włoski Gramatyka
- praktyczne repetytorium z ćwiczeniami
- dla osób początkujących i zaawansowanych
- dla studentów, uczniów, samouków i słuchaczy szkół językowych
- przystępnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne
- 200 różnorodnych ćwiczeń i testów z kluczem odpowiedzi
- tabele koniugacyjne i zestawienia czasowników nieregularnych

Repetytorium objaśnia 80 najważniejszych zagadnień, m.in. czasy, przyimki, rodzajniki, partykuły ci i ne, tryby (np. congiuntivo). Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

200 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi oraz zbiorcze testy pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne (czasowniki regularne i posiłkowe) oraz lista 80 czasowników nieregularnych.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 10 opinii na temat tego produktu.

Genialna

Genialnie napisana książka. Jest w niej zawarta cała gramatyka włoska począwszy od wymowy po tryby congiuntivo. "Edgard Gramatyka: Repetytorium dla zaawansowanych" to najlepsza seria książek do nauki języków jaką znam. Polecam każdemu znajomemu.

- , 2018-04-12

Bardzo przejrzysty podręcznik. Dobry do nauki i powtórek. Wszystko, co chcesz wiedzieć z gramatyki włoskiej, jest właśnie tutaj!!!! Podstawowe informacje gramatyczne,ale także te, których nawet nie ma na kursach włoskiego w szkołach językowych. Książka jest naprawdę niesamowita i gorąco ją polecam!!! I dla osób, które same się uczą w domu, i dla tych, które uczą się w szkołach językowych lub na prywatnych lekcjach. Naprawdę się Wam przyda i będzie waszym nieodłącznym elementem nauki!!!

- , 2016-03-17

Jestem bardzo zadowolona z tej gramatyki. Układ treści jest niezwykle przejrzysty. Jako osoba początkująca (połowa poziomu A1) potrzebuję książki opisującej gramatykę włoską w sposób, który nie zarzuca mnie detalami, a jednocześnie nie zatrzymuje się jedynie na najprostszych aspektach języka. Mam wrażenie, że dość szybko opanuję treść książki (w kilka tygodni niezbyt wytężonej pracy jestem mniej więcej w połowie), a jeśli nie będę chciała dalej wnikać w charakterystykę języka włoskiego, to i tak pozwoli mi ona na swobodną komunikację. Nie potrafię powiedzieć, czy będzie to pozycja odpowiednia dla osób zaawansowanych, bo im dalej w las, tym więcej drzew, ale na pewno jest doskonała dla początkujących i średnio zaawansowanych. Dość szybko można dzięki niej ogarnąć szkielet systemu językowego, co bardzo przyspiesza postępy w nauce. Znam już angielski i niemiecki, więc mam pewne doświadczenie w kwestii uczenia się języków obcych i jestem niezwykle pozytywnie zaskoczona. Bardzo polecam!

- , 2016-01-19

Bardzo dobre objaśnienia zawiłości gramatycznych wraz z licznymi przykładami i ćwiczeniami - warto kupić!

- , 2014-07-14

Do tej pory moja nauka języka włoskiego była bardzo jednotorowa. Uczyłam się tylko słówek, dialogów, utartych zwrotów. Dużo uwagi poświęcałam na słuchanie włoskiej muzyki, oglądanie filmów i wiadomości na włoskich kanałach informacyjnych. Przyniosło to oczekiwany skutek, dlatego postanowiłam zagłębić się nieco w gramatyce, a czego nigdy nie robiłam.

Na prawie 300 stronach podręcznika autorzy zapoznają nas z podstawą gramatyki i z rozdziału na rozdział stopień trudności ulega zwiększeniu. Przyznam, że opanowanie całości było dla mnie miłym zaskoczeniem. Zawdzięczam o głównie przejrzystemu układowi książki, w której konkretne zagadnienie gramatyczne „wałkowane” jest najpierw w teorii, a potem w praktyce. Wiedzę zdobytą w części teoretycznej można przećwiczyć w zadaniach różnego typu. Dzięki temu zróżnicowaniu nauka nie jest żmudna i nudna, lecz urozmaicona i sprawia radość.

Na końcu podręcznika znajdują się tabele gramatyczne z koniugacjami i czasownikami nieregularnymi oraz testy, podsumowujące całość. Uważam, że książka doskonale sprawdzi się zarówno na poziomie podstawowym znajomości języka włoskiego, jak i średnio zaawansowanym. Będzie też pomocnym narzędziem dla tych, którzy zamierzają zdawać certyfikaty CELI, CILS czy też TELC.

Dla mnie publikacja ta okazała się zbawienna. I jestem zwolenniczką takiej metody nauki, w której na początku zapoznaje się ze słownictwem, a dopiero potem z gramatyką. Mam na swojej półce kilka książek do nauki włoskiego tego wydawnictwa i każda z nich zasługuje na 6. Polecam, bo naprawdę warto.

- , 2012-03-26

Jak dla mnie świetna!!! Prawdę mówiąc zasugerowałam się opinią Domenico bo nie lubię brać byle czego, a na języku włoskim naprawdę mi zależy i chcę sie go porządnie nauczyć :) W przejrzysty i prosty a przy tym dokładny, szczegółowy sposób opisane są wszelkie zagadnienia a każde zakończone jest możliwościa sprawdzenia wiedzy w praktyce poprzez krótkie ćwiczenia! Polecam bardzo serdecznie wszystkim którzy stawiają na język włoski! :) K.Cz.

- , 2011-11-22

Bardzo dobra książka! Wyjaśnia włoską gramatykę w jasny i przystępny sposób, jest przy tym usystematyzowana tak, że łatwo znaleźć interesujące nas zagadnienie.
Polecam ją zawsze moim uczniom a więc mogę polecić ją również wszystkim tym, którzy uczą się już języka włoskiego lub mają taki zamiar.
Domenico T. Lektor języka włoskiego

- , 2011-07-22

Gramatykę poleciła mi moja koleżanka. I nie myliła się. idealnie wytłumaczone zagadnienia i do tego są ćwiczenia! Sama się uczę tego języka i dzięki gramatyce z łatwością do przyswajam. Gorąco polecam!

- , 2010-12-06

Ta książka jest niesamowita! Nie ruszam się bez niej z domu :)
Języka włoskiego uczę się samodzielnie. Dzięki tej gramatyce i repetytorium leksykalno-tematycznemu nauka jest prosta i przyjemna.
Wszystkie zagadnienia gramatyczne łatwo i przejrzyście wyjaśnione.
I love it!

- , 2010-12-06

bardzo dobry

- , 2009-10-13
Podziel się ze znajomymi