Kapitan Nauka SuperQuiz Nauka i Technika (od 6 roku życia)

Kapitan Nauka SuperQuiz Nauka i Technika (od 6 roku życia)

-10%

Unikalna książeczka z ciekawostkami i wciągającymi zagadkami dla dzieci

ISBN: 978-83-7788-389-1
Stron: 112

Opis


W SuperQuizie NAUKA i TECHNIKA znajdziesz:
- fakty i ciekawostki z zakresu fizyki i chemii
- słynne wynalazki (dynamit, żarówka i inne)
- zasady działania m.in. komputera czy lasera
- eksperymenty do samodzielnego wykonania

SuperQuiz Nauka i Technika to niezbędnik ucznia i każdego dziecka zainteresowanego poszerzaniem wiedzy czy naukami ścisłymi. Z jego pomocą uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie nowe z zakresu fizyki, chemii oraz historii ciekawych wynalazków.

Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali naukowcy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jak powstaje tęcza, czym jest prąd elektryczny, jak działa radar czy wariograf, z jaką prędkością leci samolot. Dzieci poznają odpowiedzi na nurtujące je pytania, np. dlaczego w lodówce jest zimno, jak powstaje bańka mydlana czy dlaczego podczas pieczenia chleb rośnie. Zainteresowani medycyną dowiedzą się, jak działają stetoskop i defibrylator oraz na czym polega klonowanie czy RTG. Najmłodsi poznają kilka eksperymentów, które mogą przeprowadzić samodzielnie m.in. stworzą darmową żarówkę czy dowiedzą się, jak zgasić płomyk świecy bez dmuchania na niego.

Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się!
SuperQuiz NAUKA i TECHNIKA sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili!

W książeczce:
- kolorowe zdjęcia i ilustracje
- interesujące zagadki
- zaskakujące odpowiedzi
- opowieści o świecie nauki i techniki

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Super pomoc dla małych \"ciekawskich mądrali\"

- , 2015-01-05

Bardzo fajne ciekawostki dla małych i dużych!

- , 2014-05-27

SuperQuiz Nauka i technika kupiłam w prezencie gwiazdkowym dla mojego prawie 7 letniego siostrzeńca. Mały był zachwycony ciekawostkami jakich się z niego dowiedział. Już po kilku dniach zaskakiwał wszystkich wiedzą z tego Quizu, którą wchłonął niczym gąbka i utkwiła mu w pamięci. Świetny prezent dla głodnych wiedzy małych odkrywców.

- , 2014-01-03

polecam wszystkim młodym ciekawskim!!! bardzo przyjemny sposób na naukę

- , 2013-01-02
Podziel się ze znajomymi