Kapitan Nauka Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach (od 6 lat) (Książeczka z kartami obrazkowymi)

Kapitan Nauka Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach (od 6 lat) (Książeczka z kartami obrazkowymi)

-20%

Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi. Kreatywnie odkrywaj przyrodę

ISBN: 978-83-7788-146-0

Opis

Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach:
- odkrywają przyrodę poprzez zabawę
- rozbudowują zasób słownictwa
- poszerzają wiedzę o świecie
- przygotowują do lekcji przyrody w szkole

Kolorowe karty z zagadkami
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko pozwalają poznać najważniejsze zagadnienia przyrodnicze, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i poznawanie wiedzy o świecie w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe informacje o przyrodzie, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać wybrane zagadnienia przyrodnicze.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Tym razem trafiły do nas karty \"Przyroda w zagadkach\". Według informacji na pudełku jest to pozycja przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. I... w zasadzie muszę się z tym zgodzić. Moja córeczka dopiero skończyła 5 i choć bardzo chciała pobawić się książeczka, wiele pytań było dla niej zdecydowanie za trudnych. Ale myślę, że jeszcze troszkę i na pewno nam się przyda.

Przygoda w zagadkach to kolejny sposób na naukę podczas wesołej zabawy. Bardzo kolorowe karty zawierają aż 112 zagadek wraz z odpowiedziami na odwrocie. A pytania są przeróżne. Począwszy od rebusów, a na wyborze prawidłowej odpowiedzi skończywszy.

Książeczka ta zawiera zatem mnóstwo ciekawostek o świecie roślin, zwierząt, Ziemi i kosmosie. Dzięki niej maluch poszerza swoja wiedzę, rozbudowuje zasób słownictwa ale przede wszystkim - naprawdę dobrze się bawi. Pytania są fajnie sformułowane. Maluch nie odczuwa korzystania z tej książki jako nauki, lecz ma poczucie, jakby uczestniczył w jakimś przyrodniczym teleturnieju. Musze przyznać, że pozycja jest na tyle ciekawa, że sama z ogromna przyjemnością po nią sięgam i często także wiele się dowiaduje. Aż wstyd, ale wygląda na to, że mam spore braki w tej dziedzinie. Jednak jest nadzieja, że podczas zabawy z moim dzieckiem szybko nadrobię zaległości.

Po raz kolejny muszę pochwalić również formę wydania tej \"zabawki\". Bowiem podobnie jak w cykl Piszę i zmazuje, nie mamy tu do czynienia ze zwykłymi książeczkami lecz kartami, szczepionymi ze sobą za pomocą plastikowego klipsa w jednym rogu. Karty są naprawdę solidne. Choć nie są grube, to trzeba się natrudzić by je zniszczyć. Są śliskie więc nie dadzą się zabrudzić, a żeby je pogiąć, trzeba by zrobić to celowo. Przy zwykłym użytkowaniu jestem pewna, że posłużą na bardzo długo.

Podsumowując, myślę, że karty Przygoda w zagadkach wydawnictwa EDGARD to kolejny strzał w 10. Karty są solidne i niezwykle barwne. Swoja szatą graficzna zachęcają do zabawy. A jednocześnie pytania są mądre i ciekawie sformułowane, że niepostrzeżenie przekazujemy naszym maluchom wartościowe informacje.Jak dla mnie super!

- , 2012-09-24
Podziel się ze znajomymi