Poziom: A1-B2
Rosyjski Gramatyka

Rosyjski Gramatyka

-20%

Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych

ISBN: 978-83-7788-064-7
Data wydania: 2011
Stron: 232

Opis

Rosyjski Gramatyka:
- dla początkujących i zaawansowanych,
- repetytorium dla studentów, uczniów, samouków i słuchaczy szkół językowych,
- przystępnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne,
- ponad 250 różnorodnych ćwiczeń, 10 testów sprawdzających + klucz odpowiedzi,
- tabele koniugacyjne i deklinacyjne.

Rosyjski Gramatyka to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco objaśnia wszystkie zagadnienia gramatyki języka rosyjskiego oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.


Książka adresowana jest do uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów pierwszego i drugiego roku rusycystyki, samouków oraz wszystkich, którzy chcą zdobyć certyfikaty TORFL.

Repetytorium objaśnia ponad 100 najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. deklinację rzeczowników i przymiotników, koniugację czasowników nieregularnych, sposoby tworzenia imiesłowów, użycie trybów, przyimków i zaimków oraz zasady pisowni i akcentuacji. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

Ponad 250 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi oraz zbiorcze testy pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne prezentujące odmianę czasowników regularnych i nieregularnych oraz tabele deklinacyjne.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Książka jest dla mnie świetnym uzupełnieniem kursu AUDIO. Porządkuje i uzupełnia wiedzę. Polecam.

- , 2014-01-27

Po opanowaniu cyrylicy przyszedł czas na zagłębienie podstaw gramatyki. Książka przeznaczona jest dla osób początkujących i zaawansowanych. Pożytek z podręcznika będzie miał samouk oraz student pierwszych lat filologii rosyjskiej (konkretnie 1-2 roku). Repetytorium zawiera zasady gramatyczne dotyczące wszystkich części mowy oraz ćwiczenia, które pozwolą utrwalić wiedzę. Sposób przekazywania informacji przez podręcznik stoi na prawdę na wysokim poziomie. Po przerobieniu wszystkich rozdziałów gramatyka rosyjska nie będzie miała przed nami tajemnic, bo choć jest tak podobna do gramatyki naszego języka ojczystego, to potrafi sprawić problemy. Ostatni rozdział poświęcony jest składni, czyli funkcjom pełnionym w zdaniu przez poszczególne jego części – doskonała zabawa dla tych, którzy uwielbiają rozbiór gramatyczny zdania... Na sam koniec podręcznik oferuje tabele gramatyczne oraz testy. Jednym słowem: aż chce się uczyć języka rosyjskiego!

- , 2011-12-12
Podziel się ze znajomymi