Poziom: A2-B1
Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B1) (Książka + Audio CD)
Produkt chwilowo niedostępny

Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B1) (Książka + Audio CD)

Nowoczesne repetytorium dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się do egzaminów

ISBN: 978-83-6182-823-5
Data wydania: listopad 2009
Stron: 264

Opis

Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 4000 słów, wyrażeń i kolokacji,
- 50 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 180 różnorodnych ćwiczeń z odpowiedziami,
- współczesne, aktualne słownictwo,
- testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 4000 słów i zwrotów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób rosyjskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość niezbędnych na co dzień zwrotów. Opracowany został również z myślą o uczniach szkół średnich, którzy mogą go wykorzystać jako dodatkowe źródło słownictwa i ćwiczeń w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji.


Podręcznik (264 str.) obejmuje 50 zagadnień usystematyzowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe, wraz z tłumaczeniem a także różnorodne ćwiczenia utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, niezbędne na co dzień i w trakcie egzaminów. Pokrywają się one z zakresem tematycznym matury na poziomie podstawowym. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 180 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Na końcu podręcznika znajdują się specjalne testy powtórkowe oraz klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 50 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitych Rosjan. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 4 opinie na temat tego produktu.

Przydałaby się książka do nauki języka rosyjskiego z cyklu \"Nie gryzie\"

- , 2016-04-14

Od kiedy zdecydowałam się zdawać maturę z języka rosyjskiego, pomyślałam,że warto by się obejrzeć za jakimś repetytorium. Ta książka jest po prostu świetna.Pozwoli na przyswojenie wielu słówek z różnych zakresów tematycznych,szczególnie dla osób,które znają już podstawy języka (A2). W łagodny sposób wprowadza na poziom średnio zaawansowany (B1).
Gorąco polecam to repetytorium wszystkim uczniom,przyszłym maturzystom oraz wielbicielom języka rosyjskiego.

- , 2014-07-24

Bardzo przydatna w nauce i powtórkach. Polecam

- , 2012-09-14

Bardzo ciekawa pozycja, moim zdaniem lepsza graficznie niż konkurencyjne repetytoria. Bardzo przyjemnie się z niego uczy, nauka na pewno nie jest nudna.

- , 2010-08-03
Podziel się ze znajomymi