Poziom: A1-B2
Rosyjski. Gramatyka z ćwiczeniami

Rosyjski. Gramatyka z ćwiczeniami

-20%

Najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki języka rosyjskiego!

ISBN: 978-83-6588-476-3
Data wydania: 7.03.2018
Stron: 264

Opis

Rosyjski. Gramatyka z ćwiczeniami to repetytorium skierowane do osób które chcą usystematyzować, utrwalić i pogłębić wiedzę o gramatyce współczesnego języka rosyjskiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A1-B2). Stanowi znakomitą pomoc w przygotowaniach do matury, uniwersyteckich egzaminów językowych i TORFL.

Podręcznik omawia szczegółowo ponad 100 najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. odmianę rzeczowników i przymiotników, koniugację czasowników nieregularnych, metody tworzenia imiesłowów, użycie trybów, przyimków i zaimków i wiele innych. Część teoretyczną uzupełniają liczne przykłady.

Ponad 250 zróżnicowanych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi oraz testy podsumowujące umożliwiają samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. Repetytorium zawiera także tabele koniugacyjne z odmianą czasowników regularnych i nieregularnych oraz tabele deklinacyjne.

Rosyjski. Gramatyka z ćwiczeniami to unikatowa książka, z którą:

  • poznasz zasady budowy zdań oraz zastosowania czasów i trybów
  • opanujesz użycie przyimków, rodzajników, partykuł
  • przygotujesz się do egzaminów językowych
  • dzięki licznym ćwiczeniom nabędziesz umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w praktyce!

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 1 opinie na temat tego produktu.

Świetna publikacja

Polecam tę książkę każdemu, kto nie rozumie zasad gramatyki języka rosyjskiego. Choć jest ona podobna do polskiej, potrafi sprawić wiele problemów. Jestem zadowolony i czekam na kolejne publikacje do rosyjskiego na poziomie B1 - B2

- , 2018-03-26
Podziel się ze znajomymi