Poziom: A1-C1
Profesor Klaus 6.0 Słownictwo (2 x CD-ROM)
Produkt chwilowo niedostępny

Profesor Klaus 6.0 Słownictwo (2 x CD-ROM)

Nowoczesny kurs do nauki słówek wraz z systemem inteligentnych powtórek dla osób początkujących i zaawansowanych

ISBN: 590-37-9276-799-9
Data wydania: marzec 2009

Opis

Nowy Profesor Klaus 6.0 Słownictwo:
- nowa, rozbudowana wersja,
- ponad 11 godzin nagrań - tylko Muttersprachlerzy,
- 18 rodzajów ćwiczeń,
- gry językowe,
- słownik,
- opcja drukowania fiszek ze słówkami,
- nauka prawidłowej wymowy,
- wygodny i nowoczesny interfejs,
- system inteligentnych powtórek.

14 000 najpotrzebniejszych słów i zwrotów niemieckich
Profesor Klaus 6.0 - Słownictwo to nowoczesny kurs do nauki języka niemieckiego wraz z systemem inteligentnych powtórek. Program przeznaczony jest dla osób, które potrzebują gotowych wzorców i chcą szybko opanować słownictwo niezbędne w aktywnej i swobodnej konwersacji z obcokrajowcem.
Siłą Profesora jest system inteligentnych powtórek i urozmaicone ćwiczenia - gwarantują szybką i efektywną naukę. Dzięki SIP czas potrzebny na naukę zostaje maksymalnie skrócony i w pełni wykorzystany. Należy pamiętać, że do swobodnej konwersacji w obcym języku wystarczy znajomość 3 tysięcy słów!
Profesor Klaus jest doskonałą pomocą dla maturzystów i wszystkich przygotowujących się do egzaminów - utrwala i poszerza zasób słownictwa. Bogactwo urozmaiconych ćwiczeń pozwala opanować wszystkie niezbędne podczas egzaminów umiejętności - rozumienie tekstów, formułowanie wypowiedzi, tłumaczenie oraz - przyswoić trudną sztukę rozumienia języka mówionego.

System inteligentnych powtórek - jeszcze szybsza nauka!
Klaus intensywnie i wszechstronnie uczy 14 000 niemieckich słówek, wyrażeń i zdań. Dzięki Systemowi Inteligentnych Powtórek uczenie się zajmuje znacznie mniej czasu niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.
System uczy się, dostosowuje się do użytkownika i, w oparciu o analizę jego postępów w nauce, wyznacza optymalne terminy powtórek. SIP sam określa stopień zapamiętania słówka, dobiera najlepszy czas i zakres powtórki, tak, aby słowa stale pozostawały w pamięci.
Algorytm wyznaczania powtórek wykorzystany w Profesorze rozwijany jest od 1996 roku i, jak pokazuje doświadczenie tysięcy zadowolonych użytkowników, przynosi wymierne efekty. Dzięki systemowi czas potrzebny na naukę języka zostaje maksymalnie skrócony i w pełni wykorzystany.

Słówka, zwroty, wyrażenia idiomatyczne i pełne zdania
Baza słownictwa została opracowana na podstawie częstości występowania wyrazów we współczesnym języku niemieckim i zawiera przeszło 14 000 wyrażeń z kilkudziesięciu grup tematycznych: zwroty z języka mówionego, idiomy, związki frazeologiczne, przykłady specjalistycznego słownictwa. Profesor jest w pełni multimedialny - wszystkie przykłady są udźwiękowione przez rodowitych Niemców (ponad 11 godzin nagrań), a uczeń może korzystać z opcji nagrywania przez mikrofon. Profesor nie tylko w sposób kompleksowy uczy słownictwa, lecz także jest idealnym programem dla wszystkich poszukujących wzorców językowych i chcących aktywnie posługiwać się językiem. 3000 przykładowych zdań zapoznaje z zasadami budowania dłuższych wypowiedzi oraz pokazuje znaczenie słów

Urozmaicone ćwiczenia uczą pisania, tłumaczenia, rozumienia ze słuchu i poprawnej wymowy
Profesor Klaus to jedyny program, który tak wszechstronnie uczy kompetencji językowych - przy pomocy aż 18 różnych rodzajów ćwiczeń do wyboru. Kurs kształci rozumienie ze słuchu, uczy czytania ze zrozumieniem, mówienia i pisania. Opanowanie materiału językowego z kursu pozwala aktywnie i swobodnie prowadzić konwersacje i korespondencję z obcokrajowcami na poziomie A1-C1 wg klasyfikacji Rady Europy.
Profesor kształci rozumienie ze słuchu (14 000 wysokiej jakości nagrań rodowitych Niemców), utrwala zasady ortografii, a opcja nagrywania przez mikrofon pozwala nabrać właściwego akcentu. Program daje unikalną możliwość osłuchania się ze współczesnym językiem niemieckim.

Dodawanie własnych słówek oraz wygodna edycja bazy
W Profesorze w prosty sposób można przeglądać bazę słownictwa, a także samodzielnie dodawać nowe wyrazy i zdania. Jest to szczególnie przydatne osobom uczącym słówek z kursów i podręczników. Klaus pozwala również na dokonanie importu zewnętrznych baz słówek, także w innych językach.

Drukowanie fiszek ze słówkami i generowane dynamicznie gry językowe
Opcja drukowania fiszek ze słówkami (na awersie słówko po polsku, na rewersie - po niemiecku) pozwala szybko i wygodnie wydrukować dowolne zestawy słówek i zdań w postaci poręcznych karteczek i powtarzać słówka bez komputera - w podróży, drodze do pracy czy szkoły.
Każdy użytkownik może również przygotować komplety z samodzielnie dodanymi zwrotami. Zamieszczone w Profesorze gry językowe (memory, znajdź słowa) w interesujący sposób utrwalają nowo poznane słownictwo - program wybiera słówka losowo i generuje ćwiczenia dynamicznie. Opcja ta stanowi ciekawą alternatywę do usystematyzowanego trybu nauki.

Najważniejsze zmiany:
- powiększono bazę słownictwa - teraz kurs uczy aż 14 000 słów i zdań niemieckich
- zwiększono ilość nagrań - nowy Klaus zawiera 11 godzin wysokiej jakości nagrań native speakerów
- dodano nowe typy ćwiczeń - obecnie Profesor dysponuje 18 ich rodzajami
- wzbogacono o nowe opcje, m.in. dynamicznie generowane gry językowe (znajdź słowa, memory)
- dodano łatwe drukowanie fiszek ze słówkami (na awersie słówko po polsku, na rewersie - po niemiecku) służące do samodzielnej nauki bez pomocy komputera, oraz wydruki list słówek i zdań
- ćwiczenia dodatkowe - tabele, prezentacje, łączenie w pary, ćwiczenia użytkownika
- przygotowano nowoczesną oprawę graficzną i uproszczono interfejs
- wbudowano edytor słownictwa - w prosty sposób można samodzielnie dokonywać zmian w bazie programu i łatwo dodawać nowe słówka
- zastosowano automatyczną aktualizację przez Internet oraz narzędzie do skopiowania na twardy dysk plików z nagraniami

Program Profesor Klaus 6.0 Słownictwo można stosować z wykorzystaniem tablic interaktywnych.

Teraz Profesor Klaus Słownictwo dostępny również w wersji online! W wersji internetowej znajdziesz m.in.:
dedykowaną aplikację mobilną na telefony i tablety, innowacyjny system powtórek, spersonalizowany zestaw narzędzi motywujących i wiele innych!
MultiSłówka Profesor Klaus

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe:

- system operacyjny Windows 2000 PL, XP PL, Vista PL, 7, 8 PL, 10
- ok. 890 MB miejsca na dysku twardym
- CD-ROMx16
- pamięć operacyjna 256 Mb
- karta graficzna TrueColor 1024x768
- karta dźwiękowa
- 96 DPI

Opinie

+ Dodaj opinię

5

Świetny program, polecam.

- , 2017-12-12

Super

Bardzo polecam! szczególnie podoba mi się system powtórek, bo przecież tak naprawdę w nauce słówek kluczowe jest ich powtarzanie, a ten program to znacznie ułatwia i systematyzuje

- , 2017-04-20

gutt

- , 2015-11-30

Bardzo fajny program, polecam kazdemu do nauki slowek, mam tylko nadzieje, ze w następnej wersji będzie można używać kolorów w nauce słówek i ewentualnie samemu zmieniac kolor danego slowka, np. do nauki rodzaju slowka, a tego mi teraz bardzo brakuje

- , 2015-11-23

Program jest dobry. Szkoda, że nie ma do nauki holenderskiego.

- , 2015-09-17

Można szybko i skutecznie nauczyć się słówek a to 90% sukcesu w opanowaniu języka. Warto kupić!

- , 2015-06-03

Zdecydowanie najlepsza pozycja na rynku. Najbardziej przydatna lekcja to naturalnie ROZUMIENIE ZE SŁUCHU. Dzięki tej lekcji można się uczyć języka podobnie jak we wczesnym dzieciństwie uczyliśmy się języka ojczystego. To znaczy pierwszy krok polega na kojarzeniu usłyszanego słówka/zdania z tym do czego się odnosi lub co opisuje. Budowanie skojarzeń, tak jak budowaliśmy je we wczesnym dzieciństwie to podstawa skutecznej nauki. Bardzo podoba mi się to, że można modyfikować lekcje, a nawet wydrukować listę słówek/zdań wraz z tłumaczeniem. Mogę ustawić zamiast 8 lekcji tylko jedną np. Rozumienie ze słuchu. Uważam, że na początku przygody z obcym językiem należy wyłącznie słuchać, później mówić, a na końcu zobaczyć jak to wygląda w zapisie i uczyć się pisać. Gramatyka zdecydowanie powinna trafić na sam koniec nauki.

- , 2014-02-10

Niedawno zakupiłam ten produkt i jestem z niego bardzo zadowolona. Używalam również wersji do nauki języka angielskiego oraz francuskiego. Każda z nich - genialna! Program doskonały dla osób, które nie lubią żmudnej nauki z podręcznika. Program doskonale utrala nowo poznane słowa. Całość w pięknej i kolorowej szacie graficznej. Polecam :)

- , 2013-07-29

Najlepszy produkt tego typu na rynku.Dla mnie idealny pomysł na naukę. Mogę dostosować naukę do moich potrzeb. System powtórek jest świetny.

- , 2013-04-23

a ja uzywam od kilku lat Prof. Klausa 4 i jestem super zadowolony... poki co nie znalazlem nic lepszego na rynku (tzn. nie porownuje z 6.0).. milej nauki i systematycznosci zycze :)

- , 2013-01-07

Program nie zmusza do dokładnego uczenia sie znaczenia słów, przkłady zdań do ćwiczeń zawierają nie tylko wyrazy z zestawu do nauki ale i nie znane co na poziomie początkujacym zniechęca do nauki. Inteligentne powtórki są zależne ode mnie czyli można sie prześlizgnąć.

- , 2011-10-24

PROGRAM JEST BARDZO PRZYDATNY MOZNA SIE WIELE NAUCZYC JA JESTEM ZADOWOLONA

- , 2011-10-10

Program naprawdę świetny, a paru już używałem. Do szybkiego i skutecznego przyswajania słownictwa nie znalazłem nic lepszego, przynajmniej na polskim rynku. Czekam z niecierpliwością na wersję 7.0 :)

- , 2010-09-15
Podziel się ze znajomymi