Poziom: A1-A2
Koreański Kurs podstawowy (Książka + 2 x CD Audio)

Koreański Kurs podstawowy (Książka + 2 x CD Audio)

-10%

1500 najważniejszych słów i zwrotów, gramatyka, ćwiczenia, dialogi oraz ciekawostki

ISBN: 978-83-6248-224-5
Data wydania: grudzień 2010
Stron: 208

Opis


Koreański Kurs podstawowy:
- 154 minut nagrań - tylko profesjonalni lektorzy,
- przystępnie objaśniona gramatyka,
- ćwiczenia z odpowiedziami,
- ciekawostki na temat języka i kultury Korei,
- autentyczne dialogi,
- dodatkowe słówka i przydatne informacje.

Koreański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka koreańskiego.

Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień – teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu poradzisz sobie w każdej codziennej sytuacji! Zamieszczone w książce ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Korei.

W skład kursu wchodzą: książka i dwie płyty audio z nagraniami.

Książka (208 stron) zawiera ciekawe dialogi, zapis nagrań wraz z tłumaczeniami i transkrypcją na alfabet łaciński, interesujące ćwiczenia, uczy też prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy. Ponadto znajdują się w niej liczne ciekawostki o kulturze Korei, m.in. o symbolach narodowych, najważniejszych zabytkach, kuchni, tradycyjnym stroju hanbok i o popularnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Wysokiej jakości nagrania (154 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy południowokoreański akcent. Wszystkie słówka, zwroty i dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów – rodowitych Koreańczyków. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki!

 

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 17 opinii na temat tego produktu.

Podręcznik jest bardzo przejrzysty, nauka idzie łatwo, ale brakuje mi rozszerzonej wersji, np. Koreański krok po kroku

- , 2015-07-21

Książka świetna, ale dla totalnie początkującego mimo wszystko brakuje w serii czegoś podobnego do \"Japoński nie gryzie\" oraz kaligrafii albo mów, pisz i czytaj. Wiem, że ostatnio takie wielkie boom jest na japoński i masa sposobności do nauki języka przy pomocy książek, ale kieruję się z prośbą o poszerzenie serii języka koreańskiego :c niestety jest ubogo rozwinięta możliwość jego nauki samemu w domu.

- , 2014-04-11

Świetna książka ! Brakuje mi tylko Koreański Kaligrafia i Koreański dla średnio zaawansowanych.

- , 2014-02-10

Właśnie dostałam podręcznik i po przeglądnięciu kilku jego stron mogę szczerze powiedzieć: Jest super!! ~

- , 2013-03-22

Ostatnio panuje istny szał na naukę języków azjatyckich. Ludzie głównie wybierają język japoński, ci odważniejsi chiński, a ludzie z większą wyobraźnią stawiają na koreański. Osobiście znam kilka osób, które postanowiło rozpocząć naukę języka koreańskiego, opierając się nie tylko na tradycyjnych kursach, ale i na animowanych serialach i koreańskich dramach.


Kurs wydawnictwa Edgard składa się z książki oraz 2 plyt CD, na której znajdują się nagrania dialogów i tekstów obejmujących kurs. Na wstępie autorzy opisują najlepsze ich zdaniem zasady, jakimi powinien kierować się samouk, aby sprawnie i z sukcesem nauczyć się języka koreańskiego. Oczywiście nie ma żadnej złotej reguły, której należy sztywno się trzymać. Nauka ma przede wszystkim sprawiać radość i przyjemność, a nie być przykrym obowiązkiem.

Kolejny rozdział poświęcony jest nauce alfabetu i gramatyce. Kilka słów o alfabecie. Miałam już do czynienia z nauką alfabetów japońskiego jaki i znaków chińskich i gdybym miała porównać stopień trudności wszystkich trzech, to koreański umieściłabym pomiędzy japońskim a chińskim. Alfabet koreański może nie jest tak bardzo skomplikowany i rozbudowany jak japoński, ale kaligrafia sprawiała mi duży problem. Przyznaję, że dużą wagę przywiązuję do estetyki pisma i denerwowała mnie moja własna ułomność.

Kolejne stronice kursu zapoznają czytelnika z podstawowymi zwrotami grzecznościowymi i słówkami. Rozdziały są przejrzyste, układ jest przemyślany i zachęca do nauki. W różowych ramkach znajdują się nie tylko ciekawostki dotyczące kultury Korei, ale i zadania dla ambitniejszych uczniów. Co ważne, obok zapisu \"znaczkowego\" mamy podaną wymowę, dlatego nie należy przerażać się od samego początku. Mimo wszystko należy samemu spróbować odszyfrowywać znaki, nawet gdyby wiązało się to z powolnym dukaniem. Wiem z doświadczenia, że taka nauka szybciej przyniesie nam oczekiwane rezultaty. Kurs zapoznaje nas ze słownictwem związanym z życiem codziennym, wakacjami, liczebnikami, dniami tygodnia czy też częściami ciała. Nie jestem przekonana, czy wystarczy przerobić książkę raz. Jak dla mnie jest to kurs, z którym trzeba popracować kilkukrotnie, aby zapamiętać i przyswoić wszystko, co jest w nim zawarte. Materiału jest po prostu bardzo dużo.

Czy będę kontynuowała moją przygodę z koreańskim? Jeszcze nie jestem przekonana. Języki azjatyckie mają w sobie coś, co strasznie przyciąga i to własnie ich nauka sprawia mi największą radość.

- , 2012-11-21

Kurs mi się bardzo podoba, właśnie go otrzymałem i jestem bardzo zadowolony.
Fajnie by było gdyby powstało więcej materiałów do nauki koreańskiego, może Koreański nie gryzie?
Chciałbym aby powstała taka książka :)
Tę polecam wszytkim!!!

- , 2012-11-19

mam właśnie zamiar kupić tą książkę , myślę że będzie fajna :)

- , 2012-11-06

Niedawno kupiłam tę książkę i jestem z niej bardzo zadowolona ^-^ Wszystko jest ładnie objaśnione... Tylko brakuje mi słowniczka z tyłu podręcznika. ^.^
Bardzo chciałabym, aby wydano Koreański nie gryzie i może coś w rodzaju Japoński, mów, pisz i czytaj :) Jest w niej więcej słownictwa, dużo dialogów, jest po prostu świetna ^v^

- , 2012-11-05

Kupiłam dzisiaj i nie wiem czego się spodziewać, ale liczę że będzie dobrze :D

- , 2012-10-03

Również się domagam aby powstała książka Koreański nie gryzie a potem dla średni zaawansowanych ponieważ te książki są na prawdę bardzo ale to bardzo dobre ;)

Tę polecam wszystkim zapaleńcom koreańskiego ;)

- , 2012-09-03

Zamierzam kupić tę o to książkę, ponieważ jest jedną z niewielu na rynku. Domagam się także książki \"Koreański nie gryzie!\", ponieważ uważam, iż te serie są świetne i uczy się z nich niewiarygodnie, przyjemnie :)

- , 2012-08-30

Też mam ten kurs. Byłam szczęśliwa, że w ogóle znalazłam jakikolwiek, bo nie jest z tym lekko. Książeczka fajna, ale za mało ćwiczeń i gramatyka trochę zbyt teoretycznie objaśniona. Poza tym OK.

- , 2012-03-15

Bardzo fajna książka. Brakuje jeszcze słownika oraz czegoś dla średnio zaawansowanych.

- , 2012-02-28

Polecam! Wszystko jest dokładnie objaśnione, bardzo łatwo się uczy . Można się uczyć nawet przy robieniu obiadu czy przy porządkach domowych, wystarczy włączyć płytę CD i powtarzać za lektorem ;) A jeśli ma się więcej czasu można powtarzać z książką. Książka nie jest duża jest trochę mniejsza od zeszytu A5, więc spokojnie zmieści się do plecaka na podróż, można ją czytać w ogrodzie, autobusie wszędzie ;) Są też w niej zawarte różne ciekawostki na temat Korei. Po prostu idealna :)

- , 2011-09-19

Polecam! Świetnie ułożona książka, można ją czytać gdzie i kiedy tylko się chce ponieważ jest mała i zgrabna. Można ją czytać w autobusie, ogrodzie itp. Płyta CD jest takrze świetna można się uczyć przy gotowaniu czy porządkach. W książce są też umieszczone różne ciekawostki na temat Korei;)

- , 2011-09-19

Własnie kupiłam sobie ten kurs i również sądzę, że jest super. Ma naprawdę dużo słówek i jeszcze audio :D

- , 2011-07-26

Ten kurs jest extra!!! Ma ponad 200 stron i książka jest obszerna i w ogóle najlepsza książka do nauki tego języka.

- , 2010-12-22
Podziel się ze znajomymi