Poziom: A1-A2
Japoński Mów, pisz i czytaj (Książka + Audio CD)

Japoński Mów, pisz i czytaj (Książka + Audio CD)

-10%

Wszechstronny kurs języka japońskiego - gramatyka, słownictwo, nauka pisania

ISBN: 978-83-6041-593-1
Data wydania: wrzesień 2009
Stron: 312

Opis

Japoński - Mów, pisz i czytaj to wszechstronny i rozbudowany kurs autorstwa Ewy Krassowskiej-Mackiewicz, który uczy języka japońskiego oraz zapoznaje z kulturą i obyczajami panującymi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Podręcznik skutecznie i przystępnie objaśnia zasady stosowania różnych struktur leksykalno-gramatycznych, zapoznaje z najważniejszymi słowami i zwrotami oraz podstawowym zasobem ideogramów, zachęca do aktywnej komunikacji i doskonalenia umiejętności prawidłowego mówienia, pisania i czytania po japońsku.

Zestaw
(książka + płyta CD Audio) przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które już kiedyś rozpoczęły przygodę z językiem japońskim, a teraz chcą przypomnieć sobie wybrane zagadnienia i kontynuować naukę. Szczególnie polecany jest wszystkim poszukującym podręcznika, który nie tylko prezentuje gotowe poprawne konstrukcje, zdania czy dialogi, lecz przede wszystkim uczy zasad samodzielnego ich tworzenia i zastosowania w praktyce.

Japoński Mów, pisz i czytaj:
- wszechstronna nauka języka japońskiego
- 21 lekcji - przejrzyste objaśnienie gramatyki
- ponad 90 autentycznych i naturalnych dialogów
- podstawowy zasób znaków kanji i nauka ich pisania
- tabele japońskich czasowników oraz hiragany i katakany
- rozmaite ciekawostki i miniporadnik savoir-vivre'u
- japońsko-polski słowniczek
+ płyta CD Audio - ponad 60 minut nagrań

Podręcznik zbudowany jest z 21 lekcji. W każdej z nich znajdują się: przejrzyście wyjaśnione zasady gramatyczne, praktyczne dialogi w scenkach, słowniczek najważniejszych wyrazów wraz z tłumaczeniem na język polski oraz ćwiczenia związane z tematem danej lekcji. Ponadto w książce znajdziemy liczne ciekawostki dotyczące japońskiej kultury i języka, a także ok. 90 wybranych ideogramów kanji wraz z informacją o ich znaczeniu oraz sposobie pisania. Na końcu zamieszczono bardzo przydatne w praktyce zestawienie japońskich czasowników oraz tabele hiragany i katakany wraz z objaśnieniami.

Płyta CD Audio
zawiera ponad 60 minut wysokiej jakości nagrań w wykonaniu profesjonalnych japońskich lektorów (dwie kobiety i dwóch mężczyzn w różnym wieku). Umożliwia ona osłuchanie się z prawidłową wymową i melodią języka japońskiego, a także zapoznaje z ponad 90 autentycznymi, naturalnymi dialogami, czytanymi szczególnie starannie i wyraźnie - z myślą o osobach początkujących.

O autorce


Ewa Krassowska-Mackiewicz - absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się dydaktyką języka japońskiego, nauczaniem poprzez e-learning, kulturą i kaligrafią japońską. Od 1997 roku zawodowo związana z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych. Autorka kilku podręczników do nauki języka i pisma japońskiego.

Od autorki:
Polacy darzą Japonię i Japończyków szczególnym sentymentem. Od wielu lat obserwuję, że studia japonistyczne i kursy języka niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Choć nie wszyscy są wytrwali w nauce języka japońskiego, wielu się poddaje, najczęściej przegrywając walkę z ideogramami, to sama nauka zazwyczaj przynosi dużo przyjemności i satysfakcji. Ta książka powinna zainteresować i tych, którzy chcą nauczyć się solidnych podstaw gramatyki, i tych, którzy wolą uczyć się metodą bezpośrednią, czyli poprzez zapamiętywanie naturalnych wypowiedzi, oraz tych, którzy chcieliby poznać podstawowe znaki japońskie. Będę się cieszyć, jeśli ten podręcznik zainteresuje Państwa językiem oraz kulturą japońską i sprowokuje do dalszej nauki.

 

Przykładowe ekrany i nagrania

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 10 opinii na temat tego produktu.

Fajne

To jest to czego szukałam..fajnie by było gdybyście zrobili to do koreańskiego bo przydało by mi się w nauce

- , 2018-09-16

http://jezykiobce-recenzje.blogspot.com/2016/02/japonski-pod-lupa-recenzja-ksiazki.html
Moja pełna opinia znajduje się tutaj.
A książka godna polecenia!

- , 2016-02-12

jest sporo książek typu japoński dla początkujących (w tym nawet tej samej autorki), ale ten chyba w najlepszy sposób równoważy dialogi i gramatykę, romaji i kanę, słownictwo i regułki, mechanikę języka i wiadomości o kulturze. Wciąga! Serdecznie polecam Michal S

- , 2015-03-23

Naprawdę świetna książka. Nauka z niej to czysta przyjemność. Wszystko dobrze wyjaśnione, krok po kroku. Mnóstwo przydatnego słownictwa, wiele ciekawostek o kulturze i obyczajach Japończyków.

- , 2014-01-10

Świetna pozycja, samodzielnie uczę się japońskiego i dzięki tej książce idzie mi zadziwiająco sprawnie.

- , 2013-11-19

Książka naprawdę godna polecenia ;) wszystko super wytłumaczone i ciekawie napisane.polecam!

- , 2012-11-07

Bardzo dziekuje. Wlasnie na gwiazdke zamierzam dostac ta ksiazke. Cena takiego podrecznika wcale nie jest droga.

- , 2011-11-07

Bardzo dobra książka. Ładna grafika i układ kursu. Można łatwo przyswoić sobie nawet egzotyczny język. Świetnie nadaje się do rozpoczęcia nauki pisania po japońsku.

- , 2010-04-21

Z takiej książki aż chce się uczyć! Nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza może się przydać. Nawet, jeśli nie wybieramy się do Japonii - dobrze jest znać kilka wyrazów po japońsku (przynajmniej, żeby nikt nam nigdy nie wytatuował nic głupiego).

- , 2010-04-21

Idealna książka do nauki języka japońskiego oraz kultury Japonii. Bardzo przystępna dla początkujących. Każdy rozdział poświęcony jest osobnemu zagadnieniu, wszystko wyjaśnione w zrozumiały sposób. Ponadto książka uczy wielu słów oraz zwrotów niezbędnych do sprawnego komunikowania się w języku japońskim. Nagrania audio pozwalają nauczyć się prawidłowej wymowy słów (dialogi czytane są powoli. Szczerze polecam, nie zawiodą się Państwo.

- , 2010-04-14

Inne tego autora

Podziel się ze znajomymi