Poziom: B1-B2
Hiszpański 1000 idiomów z ćwiczeniami (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Hiszpański 1000 idiomów z ćwiczeniami (Książka)

Opanuj idiomy niezbędne w komunikacji i wymagane na egzaminach!

ISBN: 978-83-6248-232-0
Data wydania: marzec 2011
Stron: 208

Opis

HISZPAŃSKI 1000 idiomów z ćwiczeniami to podręcznik, który umożliwia poznanie 1000 wyrażeń idiomatycznych i kolokacji niezbędnych do swobodnego i błyskotliwego porozumiewania się w języku hiszpańskim. Praca z książką bazuje na metodzie aktywnej nauki w oparciu o zestaw 130 różnorodnych ćwiczeń.

Książka adresowana jest do osób posługujących się językiem hiszpańskim na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2 wg klasyfikacji Rady Europy), które chcą poszerzyć czy urozmaicić zasób słownictwa oraz posługiwać się żywym, współczesnym językiem. Szczególnie polecana jest osobom przygotowującym się do matury z języka hiszpańskiego oraz do egzaminów językowych, ponieważ znajomość idiomów jest niezbędna podczas pisemnej oraz ustnej części egzaminów.

1000 idiomów uporządkowanych w 26 rozdziałach tematycznych. Znaczenie każdego idiomu zostało zilustrowane zdaniem, co ułatwia zapamiętanie wyrażeń oraz jest pomocne podczas powtórek przed egzaminami czy testami. Dodatkowo w książce umieszczono indeks idiomów według słów kluczowych.

Podręcznik zawierz 130 urozmaiconych ćwiczeń, które uczą praktycznego i swobodnego posługiwania się idiomami. W każdej lekcji znajduje się kilka rodzajów ćwiczeń, m.in. uzupełnianie zdań, łączenie w pary, zadania wielokrotnego wyboru. Podsumowaniem nauki są znajdujące się na końcu książki testy przekrojowe (105 pytań) sprawdzające znajomość zwrotów idiomatycznych. Wszystkie wyrażenia w książce zostały przetłumaczone na język polski.

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Przejrzyście i zrozumiale :)

Nauka idiomów nie może być przyjemniejsza niż z Edgarem:) Bardzo przystępna szata graficzna i ułatwiające zapamiętywanie ćwiczenia! Super!

- , 2017-02-13

Z książek i kursów Edgara uczyłem się od bardzo dawna i zawsze byłem zadowolony z efektów, jakie osiągałem w nauce języka. Sięgnąłem więc po \"1000 idiomów\" po to, by mój hiszpański nie był taki \"kwadratowy\", a moje rozmowy z rodzimymi użytkownikami kastylijskiego wyglądały na bardziej swobodne. Z czystym sumieniem mogę więc polecić tę pozycję, gdyż po opanowaniu całego materiału, z pewnością będziemy brzmieć o wiele bardziej naturalnie, konwersując z native\'ami. Polecam!!! :)

- , 2012-04-02

Idiomy zawsze budziły we mnie paniczny lęk. Nauka idiomów łatwa nie jest, a chyba każdy wie, że niesamowicie wzbogacają nasze słownictwo i warto je znać. Dzięki nim, nasz język jest urozmaicony i barwniejszy.
Ni pies, ni wydra; czuć się jak ryba w wodzie czy o wilku mowa, to jedne z ponad 1000 przykładów idiomów jakie poznamy dzięki tej książce. Aby lepiej zrozumieć każde z nich, autorzy postanowili zastosować je w zdaniach oraz przykładach. Dużym plusem są także ćwiczenia i testy sprawdzające, dzięki którym zyskamy pewność, że idiomy mamy w małym palcu.
Materiał zawarty w podręczniku jest na poziomie B1-B2, czyli dla tych średniozaawansowanych w nauce języka hiszpańskiego. Każdy z 16 rozdziałów przedstawia nam idiomy z różnej tematyki jak np. praca, konflikty, porażki, czas czy emocje. Książka na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i graficznym. Polecam.

- , 2012-02-13
Podziel się ze znajomymi