Poziom: A1-A2
Duński nie gryzie! (Książka)

Duński nie gryzie! (Książka)

-20%

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń

ISBN: 978-83-7788-003-6
Data wydania: 2012
Stron: 160

Opis

DUŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- poznajesz współczesny, codzienny język duński.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka duńskiego na poziomie komunikacyjnym.

Książka (160 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: blisko 90 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

W serii również angielski, niemiecki, francuski, włoski, niderlandzki, norweski, perski, hindi i inne.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 5 opinii na temat tego produktu.

Duński nie gryzie

Dorzućcie płytę do Duński nie gryzie a będzie super

- , 2018-02-15

Seria \"Nie gryzie\" zdecydowanie wyprzedza tradycyjne kursy podstawowe, które najczęściej przypominają rozbudowane phrasebooki, bazujące na dużej ilości słów i gotowych zwrotów, podanych w dość krótkich lekcjach. Zdecydowanie lepsze są mniejsze kroki, ale dużo pewniej stawiane, nawet jeśli początkowo nam się wydaje, że się już tyle uczymy a wciąż niewiele umiemy. Inna sprawa, że każdy język ma swoją specyfikę a niniejsza pozycja aż prosi się o dodanie do niej płyty CD z wymową, która w mojej skromnej ocenie jest najtrudniejszym elementem nauki duńskiego. Wiem, że można posłuchać sobie nagrań online, ale dla osób, które nie zawsze spędzają gros czasu w sieci, płyta audio to prawdziwy \"must-have\". Zwłaszcza że publikacje dotyczące języka duńskiego (czy też innych, \"nietopowych\" języków) można zliczyć na palcach jednej reki i każde jedno opracowanie, wsparte oryginalnym lektorem, jest na wagę złota. :)

- , 2014-10-23

Wszystkie kursy są świetne.Polecam je każdemu do samodzielnej nauki !!! Potrzeba tylko samozaparcia i cierpliwości a efekty murowane.Jestem pewna,że każdy kto tylko zechce,nauczy się wybranego przez siebie języka.Świetni lektorzy,świetnie ułożone działy,przejrzystość i jasność i tłumaczenie od razu sprawiają,że nauka języka to wielka przyjemność !!! Z firmą EDGARD poznałam norweski obecnie uczę się duńskiego ponieważ jadę do Danii do pracy.Widzę,że znajomość norweskiego ułatwia poznanie duńskiego.Tak więc-DO DZIEŁA,RODACY-UCZCIE SIĘ I SZUKAJCIE LEPSZYCH PERSPEKTYW NA ŻYCIE !!!

- , 2013-10-28

Kurs jest bardzo fajny, polecam :)
Tylko nie zgodzę się z poprzedniczką wyżej, że Duńskim gada 6 mln ludzi na całym świecie, bo tyle ludzi gada nim tylko w Danii :) i tylko oni znają go biegle :)
Proszę czasem doczytać pewne informacje na Wikipedii ;)

- , 2012-05-28

Język duński chyba do najpopularniejszych nie należy. Uczy się go niewiele osób, twierdząc, że ma zbyt skomplikowaną gramatykę, dziwne symbole i trudną wymowę. Okazuje się, że tym językiem włada biegle ponad 6 milionów ludzi na świecie. Jednak coraz więcej szkół ma w ofercie naukę właśnie tego języka.
Zachęcona panującą modą i zakochana w językach obcych, sięgnęłam po „Duński nie gryzie!”. Po wzięciu kilku głębszych oddechów zajrzałam do środka i rozpoczęłam moją przygodę. Książkę zaczyna obszerny rozdział poświęcony alfabetowi i wymowie. Początkowo nieźle „połamałam” sobie język na prostych słówkach i miałam problemy z perfekcyjnym powtórzeniem za lektorem. Jednak z czasem zauważyłam postępy i jestem z tego bardzo dumna. Potem było już coraz lepiej. Kolejne rozdziały zapoznają nas z słówkami oraz dialogami okolicznościowymi. Gramatyka wyjaśniona jest w sposób prosty i rzeczowy. Kolorowe marginesy i zawarte na nich wskazówki tylko zachęcają do wytrwałej nauki. Bardzo przydatny okazał się także słowniczek umieszczony na końcu książki. Seria „bezzębnych” kursów językowych z wydawnictwa Edgard ma już u mnie etykietę „ulubione”. Polecam!

- , 2011-11-17
Podziel się ze znajomymi