Poziom: A1
Arabski nie gryzie! (Książka)

Arabski nie gryzie! (Książka)

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa, pisma i gramatyki za pomocą ćwiczeń

ISBN: 978-83-7788-004-3
Stron: 208

Opis

Arabski nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się arabskiego alfabetu i ćwiczysz pisownię,
- poznajesz współczesny, codzienny język arabski.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka arabskiego na poziomie komunikatywnym.

Książka (208 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 100 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków.

GRATIS nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów do posłuchania na www.slowka.pl/wymowa.

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że arabski nie gryzie!

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

W odróżnieniu od kursu \"Arabski kurs podstawowy\", w tym kursie są idealnie opisane litery. Bardzo podobało mi się, że wokalizacja jest używana przez całą książkę. Niestety, miałem problem z wymawianiem niektórych liter, przez brak płyty, która według mnie bardzo by się tu przydała. Poza tym książka jest przejrzysta, zasady są dobrze wytłumaczone, czasami nawet męcząco dokładnie. W odróżnieniu od kursu podstawowego, widać, że ten jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć arabskiego, ale niekoniecznie wyjechać do tam, gdzie mówią w tym języku. Ćwiczenia są bardzo przydatne. Mini słowniczki co rozdział są super, pasujące do danej tematyki. Dzięki tej książce można wszędzie się dogadać, pisać oraz umieć arabski chociaż na podstawowym poziomie! Polecam! :)

- , 2014-01-28

Wspaniała książka! Dzięki niej nauczyłam się pisać poprawie w 3 dni!! Polecam :)

- , 2013-08-05

Bardzo fajna książka dla początkujących. Brakuje mi jednak płyty z nagraniem.

- , 2013-05-09

Jest dostępna książka perskiego kaligrafa Ghaniego Alaniego ale jest raczej dość artystyczna pozycja. Pokazuje rzeczy z warsztatu kaligrafa np. jak wyciąć rysik czy przygotować atrament. Przedstawia różne style pisma arabskiego i ich historię, jednak nie jest to raczej podręcznik do nauki pisania.
Dobrych materiałów należy szukać w świecie angielskojęzycznym i jest ich tam wiele.
Nie uważam jednak (jak wcześniejsze opinie) że trzeba opanować pisanie aby uczyć się arabskiego. To jest trudne i czasochłonne więc celowo to pominąłem. Nauczyłem się rozpoznawać literki, zainstalowałem arabską klawiaturę na kompie i jestem w stanie wystukiwać wyrazy i sprawdzać je w słowniku.
I jest to wystarczające aby czytać teksty jak te w podręczniku.
Zaglądałem do próbek kursu i wygląda fajnie. Jeżeli będę miał w przyszłości czas i chęci (teraz koncentruje się na niderlandzkim) to skorzystam.

- , 2013-02-06

Mieliście kiedyś ochotę nauczyć się języka, który wszystkim wydaje się bardzo egzotyczny i wręcz niemożliwy do nauczenia? Postawiłam już swoje pierwsze kroki w nauce języka japońskiego i chińskiego i przyznam, że mimo trudnych początków, po upływie czasu zaczęłam robić malutkie postępy. Jednak język arabski to już znacznie cięższy orzech do zgryzienia.Wymaga znacznie więcej czasu niż japoński czy chiński, a lwią część czasu zabiera nauka kaligrafii. Znajomość tego języka to, jak dla mnie, wyczyn godny szacunku i podziwu. Mnie bowiem nauka arabskiego przychodzi z trudem.

Arabski nie gryzie to już kolejny tom do aktywnej nauki języków obcych wydany przez Wydawnictwo Edgard. Struktura książki nie różni się od pozostałych z tej serii. Podręcznik to 13 tematycznych rozdziałów, w których oprócz dialogów i słówek, zapoznajemy się z gramatyką. Naukę ułatwiają liczne ćwiczenia, do których odpowiedzi znajdują się na końcu książki. Ponadto książkę wzbogacają ciekawostki dotyczące kultury i życia codziennego Arabów. Autorzy dodali do książkę płytę CD, na której znajdują się nagrania prawidłowej wymowy.

To co sprawiło mi największą trudność to niestety kaligrafia. Pisanie długopisem w moim przypadku się nie sprawdziło. Do porządnej nauki pisma radziłabym zaopatrzyć się w blok rysunkowy bądź arkusze większego formatu oraz dobrze naostrzony ołówek. Długopis za bardzo się rozmazuje i kreśli zbyt grube linie, powodując zlewanie się czcionki. Nie mam pojęcia, czy na naszym rynku została wydana książka do nauki kaligrafii . Wiem, że Edgard ma taki produkt do nauki kaligrafii japońskiej. Ma on większy format, przypomina właśnie typowy blok rysunkowy i doskonale sprawdził się podczas nauki pisma japońskiego. Być może wydawnictwo pokusi się o wydanie podobnej pozycji do nauki pisma arabskiego?

- , 2012-11-12

A ja uważam że można nauczyć się samemu kaligrafii arabskiej :)
Ja od roku ją ćwiczę, literka po literce każdego dnia poświęcam na to czas i jest co raz lepiej :)
Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ;)
Ten podręcznik polecam gorąco wszystkim rozpoczynającym naukę języka arabskiego ;)

- , 2012-09-07

Książka wydaje się tzn. jest okey, tyle że samotna nauka tego języka jest nie wykonalna, z racji pisma :) długopisem raczej nie popiszemy :) nauka pisania to bardzo żmudna i trudna nauka :)
Do nauki rozmów polecam ten podręcznik z całego serca, ale żeby być biegłym w tym języku potrzeba studiów.

- , 2012-09-03
Podziel się ze znajomymi