Poziom: A1-A2
Arabski Kurs podstawowy (Książka + 2 x Audio CD)

Arabski Kurs podstawowy (Książka + 2 x Audio CD)

1500 najważniejszych słów i zwrotów, gramatyka, ćwiczenia, dialogi, zapis alfabetem arabskim i łacińskim

ISBN: 978-83-6041-561-0
Data wydania: maj 2008
Stron: 144

Opis

Arabski Kurs podstawowy przeznaczony jest dla początkujących, zaczynających naukę oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Pakiet polecamy osobom, które planują mówić po arabsku i interesują się Bliskim Wschodem, jego religią, kulturą, tradycją i panującymi w krajach arabskich obyczajami. Kurs przyda się wszystkim wyjeżdżającym na Półwysep Arabski i do krajów Afryki Północnej w interesach oraz w celach turystycznych.

Kurs podstawowy obejmuje 12 lekcji (130 min nagrań), uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych w trakcie codziennych rozmów, m.in. pytania o drogę, przedstawiania się, podróżowania, rezerwacji hotelu, zakupów czy pracy.

W książce (144 strony) zamieszczono: wstęp gramatyczny, ćwiczenia i odpowiedzi, pełny zapis wszystkich nagrań alfabetem arabskim i łacińskim. Rozbudowany podręcznik zawiera również informacje o kulturze Arabów oraz liczne ciekawostki, np. taniec brzucha - rozrywka dla pań, fajka wodna - męska rzecz, blaski i cienie małżeństw i rozwodów, jak podróżować po krajach arabskich.
Płyt można słuchać w dowolnym odtwarzaczu CD i na komputerze.

W książce:
- przystępnie objaśniona gramatyka
- pełny zapis nagrań alfabetem łacińskim i arabskim
- dodatkowe informacje o kulturze arabskiej, m.in. fajka wodna, stroje, kuchnia, rozrywki, architektura, kaligrafia

 

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

W książce jest również opisana kultura i pochodzenie słów. Serdecznie polecam.

- , 2015-01-08

Książka, którą zakupiłam jest dobra. Dobrze się z niej uczy, chociaż w mojej opinii występuje zbyt dużo specjalistycznego języka typu \"przydawka, orzecznik\" bez konkretnego przykładu, który pozwoliłby lepiej zrozumieć gramatykę. Myślę, że więcej przykładów zdań oraz ćwiczeń byłoby dobra opcją. Niemniej książkę dla początkujących polecam ;) Jest zadowolona z zakupu.

- , 2014-08-08

super kurs :) Polecam wszystkim początkującym

- , 2009-12-31
Podziel się ze znajomymi