Poziom: A1-C1
Angielski OBŁĘDNIE!

Angielski OBŁĘDNIE!

Poznaj poprawne wzorce i mów obłędnie!

ISBN: 978-83-7788-653-3
Data wydania: kwiecień 2016
Stron: 328

Opis

Angielski obłędnie! to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Znajdziesz w niej przykłady i omówienie najbardziej typowych błędów, takich jak: kalki językowe, interferencje, naleciałości, mylne przyzwyczajenia.

W pierwszej części podręcznika rozdziały zostały poświęcone określonym rodzajom błędów: leksykalnym, frazeologicznym, fleksyjnym, interpunkcyjnym, ortograficznym, stylistycznym i składniowym. Druga część omawia niepoprawne sformułowania typowe, gdy poznajemy ludzi, w podróży czy w pracy. W każdym rozdziale znajdziesz teksty, omówienie błędów, przykłady i ćwiczenia.

Angielski obłędnie! to:
- 15 interesujących rozdziałów omawiających 1000 błędów
- ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym oczyścisz swój angielski z błędnych naleciałości
- omówienie 200 zagadnień na poziomie od A1 do C1

Recenzje

Książka „Angielski. Obłędnie!” wydawnictwa Edgard to ponad 100 ćwiczeń, omówienia wszystkich błędów, przykłady i porównania. Dzięki tej pozycji –  niezależnie od tego, na jakim poziomie zaawansowania w nauce języka obcego jesteście –  wyeliminujecie popularne błędy, kalki językowe i złe nawyki.

Na początku omówiono rodzaje błędów. Autorka Katarzyna Wiśniewska stawia sobie pytanie, skąd się one biorą. Po tym wstępie można zapoznać się z kolejnymi rozdziałami, z których każdy poświęcony jest innym typom pomyłek. Wszystkie przykłady zilustrowano zdaniem oraz krótkim i jasnym wytłumaczeniem, dlaczego powinno się pisać lub mówić tak, a nie inaczej. Bardzo cenne są również ćwiczenia zamieszczone po każdym podrozdziale. Dzięki nim można sprawdzić, czy nie popełnia się już omawianego błędu.

W tej książce znajdziecie również różnice między angielskim a amerykańskim, słowniczki z pojęciami, które warto znać, oraz reguły do zapamiętania. Publikacja pozwala powtórzyć nie tylko słownictwo, lecz także gramatykę. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z angielskim, czy jesteście już na poziomie zaawansowanym, znajdziecie w tej książce przydatne informacje.

Dla kogo jest ta książka? To dobry przewodnik po meandrach języka obcego dla samouka, a także świetna inspiracja dla nauczycieli do wykorzystania w pracy w grupach. Przykładowe ćwiczenie na rozgrzewkę lub podsumowanie lekcji: uczniowie dzielą się w pary, jedna osoba czyta zdanie z książki, a druga wskazuje, na czym polega błąd. „Angielski. Obłędnie!” przyda się również studentom studiów filologicznych ze specjalnością translatorską jako pomoc i wskazówki w pracy z tłumaczeniami. Podręcznik można wykorzystać na wiele sposobów. Jest odpowiedni zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Całość dopełniają inteligentne poczucie humoru, piękna szata graficzna, a także odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę publikację wszystkim osobom dbającym o czystość języka. To naprawdę obłędna książka, którą czyta się z przyjemnością. Na końcu znajdują się odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń, co umożliwia samodzielne monitorowanie swoich postępów. Życzę wszystkim przyjemnej nauki z jednym z najlepszych na rynku poradników językowych. Z tą książką z łatwością wyeliminujecie przeważającą większość błędów, które popełniacie na co dzień. Powodzenia!

Sylwia Rytko-Siodłowska

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 3 opinie na temat tego produktu.

Obłędnie dobra książka!

Książka „Angielski. Obłędnie!” wydawnictwa Edgard to ponad 100 ćwiczeń, omówienia wszystkich błędów, przykłady i porównania. Dzięki tej pozycji niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania w nauce języka obcego jesteście wyeliminujecie popularne błędy, kalki językowe i złe nawyki. Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić tę publikację wszystkim dbającym o czystość języka. To naprawdę obłędna książka, którą czyta się z przyjemnością! ;-)

- , 2017-01-31

Angielski dla każdego

Książkę kupiłam będąc sceptycznie nastawiona. Zastanawiałam się jak można wskazać i wytłumaczyć błędy popełniane najczęściej przez Polaków. Obecnie się z nią nie rozstaje. Spędzamy dużo czasu razem, jest dla mnie świetną powtórką najważniejszych zagadnień przed FCE. Każdemu polecam! ;)

- , 2016-10-27

Naprawdę, świetna książka. Wszystko pięknie i prosto wyjaśnione, błędy są zaznaczone, i - dla zapamiętania - wyraźnie przekreślone. Poprawne formy są wytłuszczone, co znacznie pomaga zapamiętanie.

- , 2016-04-14
Podziel się ze znajomymi