Poziom: A1-C1
Angielski OBŁĘDNIE!

Angielski OBŁĘDNIE!

Poznaj poprawne wzorce i mów obłędnie!

ISBN: 978-83-7788-653-3
Data wydania: kwiecień 2016
Stron: 328

Opis

Angielski obłędnie! to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Znajdziesz w niej przykłady i omówienie najbardziej typowych błędów, takich jak: kalki językowe, interferencje, naleciałości, mylne przyzwyczajenia.

W pierwszej części podręcznika rozdziały zostały poświęcone określonym rodzajom błędów: leksykalnym, frazeologicznym, fleksyjnym, interpunkcyjnym, ortograficznym, stylistycznym i składniowym. Druga część omawia niepoprawne sformułowania typowe, gdy poznajemy ludzi, w podróży czy w pracy. W każdym rozdziale znajdziesz teksty, omówienie błędów, przykłady i ćwiczenia.

Angielski obłędnie! to:
- 15 interesujących rozdziałów omawiających 1000 błędów
- ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym oczyścisz swój angielski z błędnych naleciałości
- omówienie 200 zagadnień na poziomie od A1 do C1

 

Opinie

+ Dodaj opinię

Angielski dla każdego

Książkę kupiłam będąc sceptycznie nastawiona. Zastanawiałam się jak można wskazać i wytłumaczyć błędy popełniane najczęściej przez Polaków. Obecnie się z nią nie rozstaje. Spędzamy dużo czasu razem, jest dla mnie świetną powtórką najważniejszych zagadnień przed FCE. Każdemu polecam! ;)

- , 2016-10-27

Naprawdę, świetna książka. Wszystko pięknie i prosto wyjaśnione, błędy są zaznaczone, i - dla zapamiętania - wyraźnie przekreślone. Poprawne formy są wytłuszczone, co znacznie pomaga zapamiętanie.

- , 2016-04-14
Podziel się ze znajomymi