Język słowacki: kursy, podręczniki do nauki języka słowackiego

Słowacki Kurs podstawowy (Książka + 2 x Audio CD)

Słowacki Kurs podstawowy (Książka + 2 x Audio CD)

Poziom: A1-A2

1500 najważniejszych słów i zwrotów Gramatyka, ćwiczenia, dialogi, zapis wszystkich nagrań
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Język słowacki: kursy, podręczniki do nauki języka słowackiego

Język słowacki stanowi część zachodniosłowiańskiej grupy językowej. Obok czeskiego jest także językiem najbliższym językowi polskiemu. Dzięki temu nauka języka słowackiego jest dla Polaków stosunkowo łatwa i przyjemna. Językiem słowackim posługuje się około 6 milionów osób, z czego większość zamieszkuje samą Słowację. Jest językiem ojczystym dla słowackich mniejszości narodowych w Polsce, Serbii, Czechach i Rumunii oraz słowackiej diaspory rozsianej po całym świecie. Dobre materiały dydaktyczne, których nie brakuje także w naszym wydawnictwie, pomogą w efektywnej nauce słowackiego.

Książki i podręczniki do nauki języka słowackiego

Podręczniki do słowackiego stanowią podstawę nauki tego języka. Dobrze, jeśli książka zostanie wzbogacona o ćwiczenia pozwalające szybko zweryfikować poziom umiejętności gramatycznych i znajomość słownictwa. Warto wiedzieć, że język słowacki zapisywany oczywiście alfabetem łacińskim, zawiera dodatkowe znaki przede wszystkim ze względu na obecność krótkich i długich samogłosek. Podobnie jak w języku polskim, spotkamy w nim także kilka dwuznaków. Odpowiedni podręcznik pomoże szybko się z nimi oswoić, zwłaszcza w przypadku samodzielnej nauki.

Kompleksowy kurs języka słowackiego

Nasze wydawnictwo szczególnie poleca osobom uczącym się języka samodzielnie kurs z serii „Słowacki. Kurs podstawowy”. Obejmuje on między innymi 1500 słówek i zwrotów, gramatykę, ćwiczenia oraz przydatne dialogi sytuacyjne. Kurs na poziomie podstawowym składa się z książki oraz płyty CD z nagraniami słowackich lektorów.