Język litewski: kursy, podręczniki do nauki języka litewskiego

Litewski nie gryzie! +CD (Książka + CD Audio)

Litewski nie gryzie! +CD (Książka + CD Audio)

Poziom: A1-A2

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Język litewski: kursy, podręczniki do nauki języka litewskiego

Język litewski należy do grupy języków bałtyckich. Na całym świecie posługuje się nim około 4 mln osób. Większość spośród nich to nasi północni sąsiedzi, ale litewska diaspora jest również rozsiana po całym świecie. Język litewski zapisuje się alfabetem łacińskim, ale występują w nim także specjalne znaki. Dla Polaków nietypowa jest również litewska gramatyka. Dlatego, aby nauczyć się tego języka, warto sięgnąć po profesjonalne materiały dydaktyczne. Dzięki nim możemy opanować język litewski ucząc się go samodzielnie. Znajomość podstaw języka litewskiego będzie przydatna podczas podróży do tego kraju, do którego często udajemy się ze względów sentymentalnych, na przykład odwiedzając Wilno.

Podręczniki i książki do litewskiego

Trudno wyobrazić sobie samodzielną naukę języka litewskiego bez odpowiednich podręczników. Książki do nauki litewskiego pozwalają nam poznać reguły gramatyczne, słownictwo i nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Na poziomie podstawowym poznamy także przydatne zwroty, dzięki którym łatwiej sobie poradzimy w trakcie pierwszych dni spędzonych na Litwie. Chociaż obecnie mamy do dyspozycji wiele nowoczesnych metod nauki języków obcych, podstawę zdobywania wiedzy stanowią profesjonalnie przygotowane podręczniki. Do książki warto zajrzeć także w przypadku wątpliwości, gdy uczymy się przy pomocy innych materiałów dydaktycznych. Z dobrym podręcznikiem nauka języka litewskiego przebiega bardzo sprawnie.

Pozostałe pomoce dydaktyczne

Ciekawą propozycję naszego wydawnictwa stanowi zestaw do nauki języka z serii "Litewski nie gryzie". Kurs składa się z podręcznika wraz ćwiczeniami oraz płyt CD, dzięki którym poznajemy prawidłowy litewski akcent. W ten sposób w trakcie nauki szybko weryfikujemy zdobytą wiedzę. Samodzielna nauka języka litewskiego może być przyjemna i przebiegać sprawnie!