Język rumuński: kursy do nauki języka rumuńskiego

Rumuński nie gryzie!

Rumuński nie gryzie!

Poziom: A1

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Język rumuński: kursy do nauki języka rumuńskiego

Język rumuński należy do grupy romańskiej wśród języków indoeuropejskich. W całym świecie posługuję się w nim około 24 miliony osób. Większość z nich mieszka w Rumunii. Jest on jednak także językiem ojczystym dla mieszkańców Mołdawii, którzy z kolei nazywają go mołdawskim. Osoby znające inny język romański na przykład francuski i włoski z pewnością nauczą się rumuńskiego znacznie łatwiej. Zwłaszcza, że wykorzystuje się w nim alfabet łaciński, a gramatyka nie jest szczególnie skomplikowana. Podstawy języka rumuńskiego warto poznać przed podróżą do tego kraju, niekiedy bywa on także przydatny na rynku pracy.

Książki i podręczniki do nauki języka rumuńskiego

Dobry podręcznik do rumuńskiego doskonale objaśnia zasady tamtejszej gramatyki, pozwala poznać przydatne słownictwo, jak również najczęściej używane zwroty. Podręczniki do rumuńskiego dostępne w naszym wydawnictwie, zostały wzbogacone także o ćwiczenia gramatyczno-leksykalne, dzięki którym każdy może szybko zweryfikować poziom swojej wiedzy po każdej lekcji. Podobnie jak w przypadku innych języków stawiamy na aktywną i przyjemną naukę.

Kompleksowe kursy języka rumuńskiego

W naszym wydawnictwie szczególnie polecamy kompleksowy kurs języka rumuńskiego z serii "Nie gryzie". Kurs został podzielony na 10 działów tematycznych. Opiera się na metodzie aktywnej nauki. Jego integralną część stanowi płyta z nagraniami MP3. Poza tym nie brakuje w nim ćwiczeń pomagających przyswoić sobie słownictwo i zasady gramatyczne.