Język chorwacki: kursy, podręczniki do nauki języka chorwackiego

Chorwacki Kurs podstawowy (Książka + 3 x Audio CD )

Chorwacki Kurs podstawowy (Książka + 3 x Audio CD )

Poziom: A1-A2

1700 najważniejszych słów i zwrotów, gramatyka, ćwiczenia, dialogi, ciekawostki.
więcej
Zawiera
Nauczysz się

Język chorwacki: kursy, podręczniki do nauki języka chorwackiego

Język chorwacki tak naprawdę jest niemal tożsamy z serbskim i oba nazywa się serbsko-chorwackim, który ma jednocześnie wiele wspólnego z czarnogórskim. Główna różnica polega na tym, że chorwacki w odróżnieniu od serbskiego zapisujemy alfabetem łacińskim, co nieco ułatwia naukę z punktu widzenia Polaków. Drugim ułatwieniem jest oczywiście podobieństwo wszystkich języków słowiańskich. Chorwackiego warto się nauczyć choćby w stopniu komunikatywnym, ponieważ już od wielu lat ten kraj stanowi jedną z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków.

Podręczniki i książki do nauki chorwackiego

Tradycyjną metodą nauki, obok przyjemnych wyjazdów nad Adriatyk, stanowią oczywiście książki do nauki chorwackiego. Podręcznik do chorwackiego świetnie sprawdzi się w błyskawicznej nauce tego języka od podstaw, jak również szybkim przypomnieniu zasad gramatyki i słownictwa w przypadku osób, które wcześniej miały z nim styczność. Taką rolę odegra przede wszystkim kurs podstawowy chorwackiego na poziomie A1 oraz A2. Książki zawierają między innymi repetytoria i ćwiczenia gramatyczno-leksykalne.

Materiały multimedialne – język chorwacki

Osobną kwestię stanowi nauka prawidłowej wymowy, słuchania i czytania ze zrozumieniem. Płyty CD do nauki chorwackiego pomagają w nauce odpowiedniego akcentu i ułatwiają zapamiętanie zwrotów używanych w codziennych życiowych sytuacjach.

Język chorwacki. Kursy do samodzielnej nauki języka chorwackiego dla osób początkujących (A1-A2). Praktyczne kursy przybliżają współczesne słownictwo i uczą gotowych wzorców komunikacyjnych, przydatnych na przykład podczas wakacji w takich sytuacjach, jak pytanie o drogę, składanie zamówienia w restauracji czy zakupy w sklepie. Planując wyjazd do Chorwacji, warto poznać przynajmniej podstawy miejscowego języka, np. zwroty grzecznościowe, liczebniki, czy powiedzenia codzienne, które znacznie ułatwią porozumiewanie się z Chorwatami. W ofercie EDGARD dostępny jest kurs języka chorwackiego na poziomie podstawowym A1-A2, który pozwoli opanować najważniejsze zwroty i słowa potrzebne w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. Podręcznik do chorwackiego zawiera interesujące ćwiczenia, przykłady dialogów, praktyczne wskazówki, ciekawostki, a w części gramatycznej przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia oraz ćwiczenia sprawdzające. Wysokiej jakości nagrania pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Jeżeli chcesz rozpocząć samodzielną naukę podstaw języka chorwackiego bądź przypomnieć sobie wcześniej poznane zwroty oraz gramatykę, zapoznaj się z ofertą wydawnictwa EDGARD!