Fiszki portugalski - język obcy w zasięgu ręki | jezykiobce.pl

Fiszki portugalski

Język portugalski zalicza się do grupy języków romańskich. Poza samą Portugalią posługują się nim przede wszystkim mieszkańcy Brazylii, jak również kilku krajów afrykańskich, Timoru Wschodniego oraz należącego obecnie do Chin Makau. W Polsce nie należy do najpopularniejszych języków obcych, jednak znajdą się osoby, które słusznie jego znajomość uznają za atut. Dobrym sposobem na poznawanie portugalskiego od podstaw są między innymi dostępne w ofercie naszego wydawnictwa fiszki. Portugalski to język o dość nietypowych zasadach wymowy, dlatego w naszej ofercie znalazły się również fiszki z nagraniami, które ułatwiają naukę prawidłowego akcentu.

Dlaczego warto uczyć się języka portugalskiego?

Język portugalski z pewnością jest atrakcyjną opcją dla miłośników podróży, ze względu na swój dość spory obszar występowania poza Portugalią. Poza tym również w Polsce może on się okazać sporym atutem CV, ponieważ nie trudno znaleźć przykłady wywodzących się z Portugalii przedsiębiorstw, które prężnie działają na polskim rynku. Jako jeden z języków romańskich, portugalski może także stanowić dobry wstęp do nauki kolejnych języków z tej grupy, które można uznać za pokrewne.

Fiszki, czyli sprawdzony sposób na naukę słówek i zwrotów

Ucząc się niemal każdego języka, warto na samym początku przygody z nim księgowość właśnie po fiszki. Portugalski nie jest pod tym względem wyjątkiem. Kompaktowe fiszki pozwalają na wykorzystanie do nauki każdej wolnej chwili. Dzięki nim poznajemy podstawowe słownictwo i zwroty, które znacznie ułatwiają komunikację. Z fiszek korzystać możemy między innymi w drodze do pracy, podczas podróży, a także przygotowując się do egzaminu, o ile akurat Uczymy się języka portugalskiego. To świetne rozwiązanie między innymi dla wzrokowców, którzy w ten sposób znacznie łatwiej zapamiętują podstawy języka.

Fiszki - portugalski na co dzień i po godzinach

W naszej ofercie znajdują się nie tylko tradycyjne drukowane fiszki. Portugalski to język charakteryzujący się dość nietypowym akcentem, którego nauka może na samym początku stanowić spore wyzwanie. Dlatego w ofercie naszego wydawnictwa znalazły się zestawy fiszek, w których obecne są także programy i płyty CD z nagraniami audio. W ten sposób portugalskie słówka i zwroty stają się bardziej przystępne. Fiszki są uszeregowane w logiczne grupy tematyczne, co pozwala usystematyzować naukę. Skorzystają z nich osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem portugalskim, ale również ci, którzy go znają, jednak przez jakiś czas nie używali i pragną odświeżyć wiedzę.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć