Poziom: A1-B2
Hiszpański Czasowniki w tabelach (Książka)
Produkt chwilowo niedostępny

Hiszpański Czasowniki w tabelach (Książka)

Odmiana 180 czasowników z przykładami, ćwiczeniami i testami

ISBN: 978-83-6248-220-7
Data wydania: listopad 2010
Stron: 216

Opis

Hiszpański Czasowniki w tabelach to książka polecana osobom początkującym oraz średnio zaawansowanym, uczniom szkół średnich, studentom i samoukom, którzy chcą utrwalić i poszerzyć wiedzę gramatyczną z zakresu czasów i trybów czasownika używanych w języki hiszpańskim. Podręcznik może być pomocny również nauczycielom w trakcie zajęć lub lekcji indywidualnych.


Podręcznik zawierają pełną odmianę 180 najważniejszych czasowników hiszpańskich. W każdej przejrzystej tabelce znajduje się koniugacja czasownika w czasie teraźniejszym, czasach przeszłych i przyszłych, odmiana w trybach warunkowym, rozkazującym i łączącym oraz forma gerundio. Pod każdą tabelą znajdują się dwa zdania przykładowe z tłumaczeniem, ilustrujące użycie odmienianego czasownika w kontekście.


Książka zawiera zestawy przydatnych ćwiczeń oraz testy, sprawdzające wiedzę z zakresu odmiany czasowników regularnych i nieregularnych oraz zgodności czasów i trybów. Pomocne w nauce języka hiszpańskiego na pewno okażą się aneksy, zawierające najczęściej używane perífrasis verbal wraz ze zdaniami przykładowymi oraz rekcję czasowników. Na końcu książki znajduje się indeks czasowników, ułatwiający korzystanie z tabel koniugacyjnych.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 2 opinie na temat tego produktu.

Bardzo dobra książka. Wszystko ładnie i przejrzyście napisane. Jeden czasownik na jednej stronie we wszystkich czasach itd.
Polecam :)

- , 2015-06-30

Książka jest rewelacyjna, ukazuje użycie wszystkich czasowników przez co nauka staję się bardzo łatwa, polecam ją wszystkim którzy mają problem z czasownikami. Ja takie problemy miałem, ale odkąd posiadam książkę zrozumiałem wszystko jeszcze lepiej. Na prawdę polecam ją wszystkim osobą uczącym się Języka hiszpańskiego ;)

- , 2012-02-08
Podziel się ze znajomymi