Poziom: A1-B2
Francuski Gramatyka (Książka)

Francuski Gramatyka (Książka)

-20%

Praktyczne repetytorium z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych

ISBN: 978-83-6182-882-2
Data wydania: październik 2010
Stron: 248

Opis

Francuski Gramatyka:
- dla początkujących i zaawansowanych,
- repetytorium dla studentów, uczniów, samouków i słuchaczy szkół językowych,
- przystępnie wyjaśnione zagadnienia gramatyczne,
- ponad 100 różnorodnych ćwiczeń, 3 testy sprawdzające + klucz odpowiedzi,
- tabele koniugacyjne z odmianą czasowników regularnych i nieregularnych.

Francuski Gramatyka
to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami. Wyczerpująco objaśnia wszystkie zagadnienia gramatyki języka francuskiego oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Książka adresowana jest do uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów pierwszego i drugiego roku romanistyki, samouków oraz wszystkich, którzy chcą zdobyć certyfikaty DELF, DALF oraz TELC.

Repetytorium objaśnia 90 najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. następstwo czasów i trybów, użycie rodzajników, przyimków oraz zaimków. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce.

Ponad 100 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi oraz zbiorcze testy pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele koniugacyjne prezentujące odmianę czasowników regularnych i nieregularnych.

 

Opinie

+ Dodaj opinię
Przeczytaj 7 opinii na temat tego produktu.

Książka bardzo pomocna do zrozumienia gramatyki i podstawowych zasad rządzących francuskim. Dokładnie wyjaśnia, opisuje i daje możliwość ćwiczenia każdej części mowy itd. Z czystym sumieniem mówię, że bardzo mi pomaga w połączeniu z intensywnym kursem. :)

- , 2014-09-19

Bez tej książki francuska gramatyka byłaby wciąż czarną magią. Gdyby płyta ta miała jeszcze mp3 to byłoby idealnie!

- , 2014-08-25

Jestem jak najbardziej zadowolona z tego zakupu. Przebywam za granica i zeby tu funkcjonowac musialam zapisac sie na kurs jezykowy ale nie za bardzo mi to szlo gdyz jezyk francuski ma dosc skomplikowama ta gramatyke dopiero zakup tej ksiazki pozwolil mi ja lepiej poznac i zrozumiec

- , 2012-11-12

Pomoc tej książki przy nauce gramatyki jest dla mnie bezcenna. Kompleksowe potraktowanie gramatyki w przystępny sposób jest jej największą zaletą. Dzięki niej skończyły się moje problemy z COI i COD!

- , 2012-06-18

Właśnie niedawno kupiłam książkę powyżej. Jest naprawdę bardzo dobrze napisana z myślo o samoukach ;) Polecam również Francuski w ćwiczeniach;)

- , 2012-03-05

Gramatyka nigdy nie była moją mocną stroną. Słówka „łapałam” w mig, jednak z zasadami gramatyki byłam na bakier. Postanowiłam wreszcie to zmienić i zapoznałam się z bliżej z książką „Francuski Gramatyka”. Początki nie były łatwe, jednak z czasem zauważyłam u siebie znaczy postęp przy rozwiązywaniu ćwiczeń i tłumaczeniu zdań.
Jest to podręcznik, który spokojnie może być używany przez osoby początkujące i te nieco bardziej zaawansowane. Jest to niezastąpiona pomoc w nauce do kartkówek, egzaminów na studiach, samodzielnej nauce czy też przygotowywaniu się do certyfikatów DELF, DALF oraz TELC. Każde zagadnienie gramatyczne ma swój osobny rozdział, składający się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria wytłumaczona jest przez autorów bardzo przystępnie i w sposób wyczerpujący.
Dodatkowym atutem podręcznika jest obecność testów, które sprawdzają wcześniej zdobytą wiedzę oraz tabel koniugacyjnych z odmianą czasowników regularnych i nieregularnych. Jest to wydatek, który zaprocentuje w przyszłości, dlatego polecam z czystym sumieniem.

- , 2012-02-01

Książka REWELACYJNA!! Na prawdę warto za taką cenę ją kupić, jest tam wszystko. Świetnie wszystko wytłumaczone oraz mnóstwo przykładów oraz wiele ćwiczeń aby sobie wszystko dokładnie przyswoić ;)

- , 2011-10-12
Podziel się ze znajomymi